Budowa sieci WIFI na Linksys WRT54GS

Witam

Posiadam router firmy Linksys WRT54GS do którego mam podłączony internet z sieci kablowej. Do routera za pomocą kabla sieciowego mam podpięty komputer stacjonarny (wszystko działa, mam dostęp do netu). Drogą radiową mam podłaczonego laptopa Toshiba z wbudowanym WIFI(tez internet działa)

Moje pytanie brzmi jak zbudować sieć drogą radiową pomiedzy komputerami z wykorzystaniem access pointa wbudowanego w urządzenie Linksys?

Czy aby to zrobić potrzebuję dokupić jakaś bezprzewodową karte do laptopa??

Studiowałem fora ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Proszę o konkretne odpowiedzi.

Z poważaniem

Aquarius30

Z Twojego posta wychodzi masło maślane.

Ja napisałeś, Twój notebook ma kartę Wi-Fi, więc już nie musisz nic do niego dokupować.

Być może Twój komputer stacjonarny nie ma karty radiowej, to aby mógł komunikować się z Twoim notebookiem poprzez AP musisz zaopatrzyć go w kartę radiową.

Pytanie teraz po co, jeśli Twój notebook i stacjonarny komunikują się przez router, z punktu widzenia rozsądku jest to daremny wydatek, ale jak się uprzesz to możesz sobie taką kartę sprawić i będziesz komunikował sie ze stacjonarnym na dwa sposoby :slight_smile:

Pozdrawiam :okulary:

Zgadza się, że moj komputer stacjonarny nie posiada radiowej karty sieciowej ale jest połączony z AP przewodem sieciowym.

Czy mimo to potrzebuję radiowej karty sieciowej??

Pomimo, ze mam dostęp do internetu zależy mi na połączeniu komputerów w sieć (tak samo jak kablem). Mam zamiar przesylać pliki między kompami (filmy, muza, czasami pograć bez wykorzystywania serwerów.

Dzięki za odpowiedź.

Aquarius30

Tak jak napisałem wyżej, nie potrzebujesz , ponieważ komputery są już połączone, ruoter z AP już to zrobił :slight_smile:

Sprawdź adresy IP obu komputerów, użyj polecenia ping w wierszu poleceń, pokaże ono, że pakiety dochodzą do adresu.

Możesz także w wierszu poleceń użyć polecenia net view , pokaże ono jakie koputery są w sieci.

Udostępnij sobie pliki na komputerach i działaj.

:okulary:

chyba, że chcesz z pominięciem routera komunikować komputery w trybie ad-hoc to możesz dokupić kartę radiową do PC.

Kombinowałem dzisiaj na różne sposoby i niestety nic z tego. Komputery nie widzą sie w sieci. Nie pomaga zmiana udostępnień plików i drukarek.

Może problem polega na tym, że mam na stacjonarnym Win XP Home a na laptopie Windows Vista.

Trochę to wszystko dziwne. Wcześniej konfigurowałem sieci i nigdy nie miałem takich problemów.

Dodam, że nazwy grup roboczych są takie same. Internet działa bez zarzutów na obydwóch komputerach.

Jedyny problem to sieć.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to niech się ze mną podzieli :wink: