Budowa sieci

Witam. Mam zamiar kupić serwer dla 3 komputerów. Nie wiem absolutnie jak mam to zrobić. Niby wszystko ma chodzić na WiFi, minimum kabli. Serwer ma posiadać dane które mają być streamowane do komputerów. Macie jakieś pomysły na budowe takiego stanowiska? Do tego wszystkiego ma być streamowana kamerka WiFi która łączyć się powinna z serwerem.

“dane streamowane do komputerów”. Tzn? Jakie systemy, jakie dane? Coś więcej podaj.

Serwer ma zawierać pewne dane. Takie jak zapisy z kamerki WIFi, zdjęcia. Z serwera dane muszą być widoczne na 3 pozostałych komputerach. I tutaj jest pewien problem. Pomieszczenie zawiera FunBoxa który udostępnia internet w całym pomieszczeniu. Nie wiem jak mam zrobić, spiąć to do całości. Kable odpadają tak to switcha walnąłbym sobie i po problemie. Wszystko ma chodzić na WiFi. ew. router do serwera może być / musi być podłączony kablem i tyle.

Masz jakiś pomysł jak to zrobić?

Wszędzie są systemy windows 7. 

Serwer ten http://allegro.pl/hp-ml350-g6-2x2-26-qc-12gb-3x146gb-dvd-raid-i5831097331.html

http://www.orange.pl/kid,4003696898,id,4003701033,title,Orange-FunBox-polaczenie-WiFi-,article.html

Pod warunkiem, że komputery mają bezprzewodowe karty sieciowe, jeśli nie, to trzeba dokupić.

Poczytaj o udostępnianiu plików w systemie windows 7

Hmm. Do stacjonarnego trzeba będzie dokupić bezprzewodową kartę sieciową PCI. Wtedy łącze się z FunBoxem przez serwer i z każdym komputerem przez FunBoxa i wtedy wystarczy tylko udostępnić pliki z serwera dla tych komputerów? Ot, filozofia? Kiedyś bardziej się starałem dociekać takich rzeczy, ale sieć pierwszy raz w życiu zakładam.

Odświeżam.

Dowiedziałem się, że jeżeli wszystkie komputery będą za pomocą FunBoxa podłączone do serwera i nastąpi przykładowo na komputer nr. 2 rozłączenie internetu to w bazie danych serwera będą występowały błędy (jakiej maści to nie wiem). Ktoś coś słyszał? 

Nie słyszał. Ten serwer już kupiłeś?

Kwestia kilku dni zanim dojdzie. :slight_smile:

Za taką kasę, proponowałbym kupić serwer NAS z agregacją łączy. Do tego jakiś porządny router, np. Mikrotik RB2011-2HnD. RBka spinasz z tym ich routerem, i robisz agregację do NASa.

1 polubienie