Budowanie sieci z dwoma routerami

(Mosciccak) #1

Witam wszystkich chcem założyć internet w 3 piętrowym domu router będzie musiał stać na samym dole i chcem mieć równie dobrą jakość internetu na górze myślę by przeciągnać kabel eternet z dolu i podłączyć go do drugiego routera na górze . Czy będzie to dobre rozwiązanie czy może lepiej będzie użyć acces pointa jaki router bądz AP zda się najlepiej do tego zadania ?

(bachus) #2

Co oznacza “dobry internet na górze”? Chodzi Ci tylko o dostęp bezprzewodowy (Wifi)? Tak, zwykły kabel ETHERNET i AP będzie dobrym rozwiązaniem. To porządny, murowany dom? Może się skończyć na dwóch AP.

Dom jest na jednym liczniku prądowym, jakieś kombinacje z fazami? Najłatwiej Ci będzie użyć wtyczek podłączanych do gniazdek i użyć instalacji prądowej jako medium.

(darek0107) #3

Jak już chcesz ciągnąc kabek to sobie kup router z dwoma antenami - jedna zostaw na dole a drugą pociągnij na górę kablem ze wtyczkami. Takie wtyczki można kupić a nawet gotowy zarobiony kabel

(Semtex) #4

@Mosciccak1

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta/ów i tytule wątku, tytuł możesz edytować po użyciu zaawansowanego edytora, dziękuję za uwagę.

(madoch) #5

Masz już dwa routery ? czy dopiero zamierzasz kupić ?

W swoim domu mam rozwiązanie z 2 routerami. Jeden na strychu , do niego podpięty internet z radiówki. Drugi robi za AP.

Oba routery są połączone ze sobą przez Wifi. Więc żadnych kabli :slight_smile:

Rozwiązanie sprawnie działa od dwóch lat. I internet mam w całym domu (dwa laptopy, stacjonarka, TV i dwa smartfony).

Ja akurat użyłem do tego linksysów, bo takie już miałem. Zmieniłem na nich oprogramowanie. Wgrałem dd-wrt bo oprogramowanie linksysa nie przewiduje połączenia dwóch routerów ze sobą przez wifi.

(Mosciccak) #6

tak prąd mam na jednym liczniku i bez żadnych kombinacji. Chcem połączyć kablem Eternet jedynie router z nadrzędnym routerem/AP natomiast chcem mieć wifi w całym domu . Chcem tak zrobić ponieważ uważam iż w ten sposób punk dostępu będzie miał lepszy zasięg by roznosić go dalej niż jak bym miał je połączyć ze sobą bezkablowo. Tym bardziej że nie jest to żaden problem. Co do routera z dwoma antenami które mogę sobie dowolnie rozstawić  czy mogę dostać link do czegoś takiego ? ponieważ nie spodkałem się z czymś takim a może kiedyś przyda mi się takie zastosowanie :wink:

(darek0107) #7

Po prostu musisz zobaczyć na półce w sklepie czy router ma wbudowane anteny nierozłączalne czy rozłączalne. Jeżeli tak to możesz je rozłączyć i dowolnie rozmieścić.

http://yagi.pl/kabel-przeduajcy-urzdze-wifi-rpsma-p-1774.html?osCsid=52ca2457e594da89aaaa5c62746f104c

Tu masz  kabel gotowy

Nie wiem jaki masz internet, czyli czy chcesz router z modemem czy sam, ale to nie ma znaczenia.

Np. tu masz dla neostrady

http://www.komputronik.pl/poradniki/jak-wybrac-router-wifi/?gclid=CPCtgYCt6ccCFeXhcgodtXgHNQ&gclsrc=aw.ds#4

Zobacz na fotkach że masz rozłączalne anteny

Można przedłyżyc kablem tą antenę z routera albo kupiuć specjalną (większą) o większym zasięgu.

Większość routerów w cenie powyżej 200 zł ma rozłączalne anteny.

(Mosciccak) #8

Ok dzięki za odpowiedzi