Buduje siec wifi (jaka antena na stacje, klientow)

Chce zbudowac sie na okolo 50 userw.

Co mozecie polecic jako antene na stacje bazowa nie chce oszczedzac - interesuje mnie jakosc i zasieg - chce daleko siegnac

I to samo tyczy sie klientow, jaka konfiguracja karta + antena ? - tutaj budzet jest wazny, bo chce “dawac” zestawy… ?

z gory dzieki za odpowiedz…

chcesz budowac siec na 50 obiektow a nic o tym niewiesz?

Zaden AP nie pociągnie 50 kompów na 2,4GHz nawet jak zwykle połowa będzie włączona. Poprostu będzie muliło. Musisz użyć conajmnie 2 AP, ja polecam linksysy wap54g u mnie się sprawdzają. Do tego 2x sektor 180’ i najlepiej serwer na mikrotiku. Od strony klienta to już musisz sam dopasować.

ja chcialem zalozyc 2 xAntena szczelinowa sektorowa Wasserman 22 dbi i 2x Osbridge XLGi-H. Na jaka max. odleglosc moge miec klienta?

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 13:16

I jeszcze jedno chce zbydowac baza punkt i punkt punkt? Jaki bedzie dobry sprzet.

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 13:18

wiem tylko pytam sie do pewnosci bo niechce zrobic “kichy”. a klienci do mnie beda wydzwaniac co 10 minut ze niema neta. pozdro

Wassermana zostaw dla ludzi, którzy lubią doświadczenia, jeśli sektor to tylko z INTERLINE, sam na pisałeś, że cena nie gra roli, a na 50 userów poleciłbym Ci Mikrotika lub kilka (2szt wystarczą) AP z dobrym softem typu APPro. Nie pracowałem na OSbridgach więc nie powiem Ci czy to dobry wybór, napewno znajdziesz wiele porad na http://www.wififorum.pl

jak juz to zaloze 3 x SektorEter 21dBi i 2 x AP Linksys WRT54G v. 7.0 czy to wystarczy??

Jak masz 3 anteny to i 3 AP :stuck_out_tongue:

Tego modelu nie polecam do twojej sieci, kup 3 x WAP54G v2 albo v3.

Poza tym ty nie potrzebujesz routerów z AP tylko samych AP.

Podepniesz je póżniej do serwera bo przy takiej ilości to zwykłe routerki bez menadżera pasma nie wystarczą. Serwer jak już pisałem wcześniej koniecznie na mikrotiku.

Co do anten to unikaj wassermana i częstochowy :stuck_out_tongue:

Killer, skoro server na mikrotiku to w zasadzie AP nie będą potrzebne, jakiś dobry routerboard pod mikrotika 3x mPCI w standardzie ABG na atherosie i masz taką stację bazową, że żaden inny AP nie podskoczy :), a w dodatku bez obaw płynnie przechodzisz na 5GHz.

Niby tak, ale w wifi im dłuższy kabel tym większe straty. Dlatego preferuję AP na dachu przy antenie a MT na dole :slight_smile: Bo ciągnąć kompa na dach to nie za bardzo, ale jak kto woli.