Buzus, TrCrypt i Bóg wie co jeszcze:(


(Bartekszukapracy) #1

Jako że korzystam też ze starego komputera, który jest bardzo wolny, zdecydowałem używać go bez antywirusa i oczywiście po pewnym czasie wszystko zaczęło zwalniać (zwłaszcza przeglądarka jakoś wybiórczo działała-jedne strony szybko inne wolno, a zamykać ją musiałem menadżerem zadań). Jak ponownie zainstalowałem antywirusa Avirę 2012 wykryło mi "TR/Buzus.BX1" wmpdtb32.exe, oraz kilka Tr/Crypt.XPAC.Gen, plus 15hidden objects. Nie chcę formatować bo jako że to stary komputer to mam tam sporo "pamiątek", których nie chce mi się przenosić pendrivem. Dr Web nic nie znalazł i mam wrażenie że dziwnie przeskakuje nad skanowaniem dysku systemowego, uruchomiłem Combofixa (którego z tego starego kompa ściągnąć nie mogłem, coś go blokowało?), ale nawet 1 etapu nie rozpoczął (po pół godziny czekania)

Log OTL

http://wklej.to/0NHlR

Extras OTL

http://wklej.to/f7d2J

Użyłem HiJacka, wyskoczył "unexpected error" ale skanowanie się dokończyło

http://wklej.to/TiMLm

Widać z tych logów co jest nie tak?


(Acorus) #2

Odinstaluj Przyspiesz Komputer,Softonic-Polska Toolbar,vShare.tv plugin 1.3.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt .W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY WIRUSÓW

Usuń Combofix i pozostałości po nim tym http://oldtimer.geekstogo.com/OTC.exe

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(Bartekszukapracy) #3

thx :slight_smile: potem jeszcze Avira wykryła plik GVGENL.DLL, TR/Agent.cada.22255

a tutaj log z wykonanego skryptu w OTL

http://wklej.to/qac0i

a no i używając CCleanera nie mogę Softonica Polska usunąć-Install.log file nie może znaleźć, mogę to olać?

co to znaczy ręczna aktualizacja? dałem przy instalacji aktualizację, zainstalować od nowa, i potem w programie poszukać opcji aktualizacji? poza tym zrobiłem szybkie skanowanie tym malware i nic nie znalazło, a prędkość komputera istotnie wzrosła póki co do poziomu zadowalającego :slight_smile:


(Acorus) #4

To co Security Check pokazuje jako “oute of date” należy zaktualizować np.odinstalować starą javę i zainstalować najnowszą.

Java 7 http://www.oracle.com/technetwork/java/ … index.html