By taniej dzwonić stacjonarnie, należy...? (VOIP...?)

Likwiduję telefon w TP SA. Zamiast płacić 28 zł za “nic”, wiem, że można postąpić inaczej. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest technologia VOIP, tak? Z dotychczasowej sieci TP SA posiadam dwa telefony stacjonarne. Czy dobrym rozwiązaniem będzie podpięcie ich pod bramkę VOIP? Jakiego operatora i bramkę wybrać? Planuję nie dzwonić wiele - mam abonament w Skype i ze stacjonarnymi rozmawiam za darmo (tzn. po momencie wykupienia abonamentu) - VOIP chcę zamontować głównie mamie - żeby telefon był cały czas w gotowości dzwonienia oraz by inni użytkownicy telefonów stacjonarnych mogli nań dzwonić. Mama wykonuje niezmiernie mało telefonów. Jakiego operatora polecacie i jakie akcesoria? Mam modem Motoroli (stoi pionowo, z 6 diodami - w tej chwili nie mogę sprawdzić modelu, bo nie piszę z domu), prędkość do 512 kB. Jeśli macie inne sposoby rozwiązania, by taniej dzwonić, proszę o rady.

13 I: Warto wejść na stronkę http://etelefonia.pl/ . Jest tu dużo operatorów VoIP (a być może są wszyscy)… Można tu skorzystać z automatycznego doradcy operatora, który na podstawie naszych preferencji, potrzeb i gustu - wybierze i zaproponuje nam trzech operatorów, którzy najbardziej powinni nam odpowiadać ofertowo…

A posiadaczy modemu Motoroli SURFboard SB5101E przestrzegam, bo kupienie bramki VoIP (ja nabyłem Linksys PAP2T, która umożliwia podłączenie nie dość, że 2 telefonów, to jeszcze oddzielnych linii) nie wystarcza, gdyż w modemie tym jest tylko jedno wyjście Ethernet (RJ45) i nie da się podobno wykorzystać drugiego (podpisane jako USB) tak, by działał i internet na kompie i telefon - konieczny jest zakup routera lub switcha… Używam sformułowania “podobno”, gdyż w różnych miejscach różnie mnie informowano, a przedstawiam wersję mniej optymistyczną, czyli - na ogół - prawdopodobniejszą w rzeczywistości… ;-p

http://www.happycall.pl/

Możesz mieć stacjonarny z ERY

@fiesta

A ile kosztuje dzwonienie na tego operatora VoIP??

Nie wiem, akurat wszedłem na forum i była reklama tego operatora.

No właśnie, bo tanio jest z niego ale może sie okazać ze jak z PLAY w sieci ok ale do niego nikt nie chce dzwonić bo drogo strasznie.

Podobnie w VoIP z tp jak sie dzwoni z komórki ERY to za minute ściąga jaz 80gr/

Wiec trzeba dokładnie sprawdzić ofertę