Bycie "zdalnym" administratorem


(bartex9) #1

Witam,

Od razu zaznaczam, że w sprawach sieci jestem kompletnie zielony. Mam małą sieć domową a w niej 2 komputery - oba stacjonarne z Windows 7. Czy jest możliwość, abym ja, ze swojego komputera był administratorem na tym drugim komputerze nie tworząc tam fizycznego nowego konta użytkownika? Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi. Z góry dzięki za pomoc.


(pysiu) #2

Nie wiem czy tak chcesz być ale z własnego komputera logujesz się na drugi jako wirtualny admin http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... -questions i robisz w nim wszystko :slight_smile:


(bartex9) #3

O pulpicie zdalnym wiem, tylko że tam muszę się zalogować na istniejące konto administratora na tamtym komputerze. Mi chodzi o to, żebym tego nie musiał robić bo byłbym ze swojego kompa administratorem na tym drugim...


(pysiu) #4

Jaki byś program nie wybrał to działa na zasadzie zdalnego pupitu :slight_smile:


(Apstyn) #5

Co dokładnie rozumiesz pod pojęciem bycia "administratorem na tym drugim" komputerze? Chodzi o zdalną pracę na nim czy o coś innego?


(roobal) #6

Nie ważne czy to zdalny pulpit czy ssh, musisz zalogować się na istniejące konto w systemie. Możesz do tego wykorzystać np. TeamViewer, tam nie trzeba posiadać konta ale program musiałby być non-stop uruchomiony, no i wada tego rozwiązania jest taka, że korzystając z TeamViewer, musisz połączyć się najpierw z serwerem producenta programu, więc w sieci lokalnej jest to zbędne.

Pozdrawiam!


(Apstyn) #7

Zawsze można przecież jeszcze skorzystać z VNC. Łączymy się po LAN i można bez problemu pracować zdalnie na maszynie (podaje się tylko hasło do serwera VNC). Te których ja używam (TightVNC i RealVNC) w Windows 7 mają problemy z uruchamianiem w trybie Service, ale w trybie Application jest O.K.

Tylko że dalej nie wiemy o co dokładnie chodzi autorowi wątku


(Karolekc5) #8

Ja używam NetOP :smiley:


(Kpc21) #9

Albo postawić na tamtym komputerze serwer SSH i łączyć się po SSH. Teoretycznie administratorowi powinien wystarczyć tryb tekstowy :slight_smile: