Były wiry, nie wiem czy są dalej

http://wklej.org/id/268632/ - prosze o sprawdzenie logów

Opisz swój problem konkretnie i popraw tytuł.

zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

A więc tak. Miałem zainfekowany komputer przez spyware co powodowało spowolnienie systemu. skanowałem system spybotem + skanerami online i wkleiłem logi na hijackthis . de. Usunąłem co zaznaczono na szkodliwe dla systemu i było ok, ale od ostatniego czasu mam problem z procesem wmiprvse.exe który tuż po uruchomieniu systemu ppobiera prawie całą moc procesora. znalazłem na forach rozwiązania na ten problem ,wyczytałem żde to może być wina wirów i nie wiem co z tym zrobić. przy okazji proszę o sprawdzenie logów bo nie wiem czy ta strona hijackthis,de jest kompetentna. Proszę o pomoc, Pozdrawiam.

Pokaż log z: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan. - otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Oto logi http://wklej.org/id/269218/ Proszę o dalsze instrukcje. Pozdrawiam.

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem wywołaj opcję Run Scan.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz log z czyszczenia.

Wykonaj pełny skan Dr. Web CureIt

Według tego proces ten jest częścią Windowsa, więc nie jest to żaden wirus. Rzuć również okiem na rozwiązania zawarte tutaj.

Zrobiłem co kazałeś. Oto logi http://wklej.org/id/269261/ Jeśli mam coś robić dalej to proszę pisać. Dziękuję. Pozdrawiam.

napisałem wyżej.

Czy muszę skanować Dr web? On strasznie milei komputer - procesor cały wykorzystany i bardzo długo to trwa. Przy szybkim skanowaniu wyskakuje jakiś błąd że podejrzany plik i zaleca pełne skanowanie ale skaner się wyłącz. Nie da sie tego jakos obejść? Jak nie to nie ale boję sie o maszynę bo ma już pare lat…

Dodane 27.01.2010 (Śr) 21:29

Mam kolejny problem. Ustawiłem pełne skanowanie i wszystko było dobrze do momunikatu ; W systemie wykryto wirusy lub podejrzane elementy (RC=3221225477). Pojawia się komunikat o błędzie i skaner się wyłącza. Co robić?! :roll:

Proszę pobrać i użyć Malwarebytes’ Anti-Malware

Wciskamy Skanuj , wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie , na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok  :wink:

Malwatebytes nic nie wykrył robić coś dalej? Jeśli nie to serdecznie dziękuję za pomoc :smiley:

Dodane 28.01.2010 (Cz) 16:20

Ale komputer troche jeszcze muli przy starcie szczególnie ten proces o, który pisałem i pare innych ten jakiś searchprotocol , searchindexer czy coś takiego. Jak musi tak być to musi jakooś przetrzymam choć kedyś było lepiej…

Daj log z System Repair Engineer

Smart Scan -> klikasz Scan.

Po skanie klikasz w okienku Save Reports i wklejasz zawartość powstałego logu.

>>>> otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

wykonałem logi, oto one; http://wklej.org/id/270432/

Uruchom System Repair Engineer zakładka System Repair >> Browser Add-ons >> odszukaj i usuń

Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale nie wiem jak sie zbrać za to usuwanie. Nie mogę znależć tych wpisów. Są co prawda jakieś początki cyferek , ale nie ma dalej. :frowning: może gmer czy coś??

Dodane 29.01.2010 (Pt) 14:24

Nie bardzo wiem jak się zabrać za to usuwanie. Nie mogę znaleźć tych wpisów.Wiem, że upierdliwy jestem, ale proszę o pomoc

Dodane 29.01.2010 (Pt) 17:10

A może użyć Combofixa? Tylko czytałem na Pana stronie, że jesli ktoś kkaże to go możemy uruchomić, wiec proszę o pozwolenie :smiley:

Dodane 29.01.2010 (Pt) 19:08

Niw wiem jak to usunąć… Niem ogę znależć

  1. Uruchom System Repair Engineer

  2. I zobacz zakładka System Repair przejdź>>>> Browser Add-ons >>>> odszukaj te wpisy i usuń delete :slight_smile:

Dobrze, tylko że mam na każdy wpis klikać Datailed Info. ? No dobra spróbuję, ale to mi mi ze 4 godziny zajmie. Dzękuję za pomoc Pozdrawiam

No bez przesady. :slight_smile: Wystarczy zaznaczać te pola trzymając wciśnięty Ctrl.

No i te usunięte wpisy stają się niewidoczne dopiero po kliknięciu Refresh.

Dobrze nie było tak żle - uwinąłem się w kilaka minut. Ale IE za to jak chodzi !!