Były wiry, nie wiem czy są dalej

(Engardo Alvarez) #1

http://wklej.org/id/268632/ - prosze o sprawdzenie logów

(Monczkin) #2

Opisz swój problem konkretnie i popraw tytuł.

zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

(Engardo Alvarez) #3

A więc tak. Miałem zainfekowany komputer przez spyware co powodowało spowolnienie systemu. skanowałem system spybotem + skanerami online i wkleiłem logi na hijackthis . de. Usunąłem co zaznaczono na szkodliwe dla systemu i było ok, ale od ostatniego czasu mam problem z procesem wmiprvse.exe który tuż po uruchomieniu systemu ppobiera prawie całą moc procesora. znalazłem na forach rozwiązania na ten problem ,wyczytałem żde to może być wina wirów i nie wiem co z tym zrobić. przy okazji proszę o sprawdzenie logów bo nie wiem czy ta strona hijackthis,de jest kompetentna. Proszę o pomoc, Pozdrawiam.

(Gutek) #4

Pokaż log z: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan. - otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

(Engardo Alvarez) #5

Oto logi http://wklej.org/id/269218/ Proszę o dalsze instrukcje. Pozdrawiam.

(Gutek) #6

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem wywołaj opcję Run Scan.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz log z czyszczenia.

Wykonaj pełny skan Dr. Web CureIt

(system) #7

Według tego proces ten jest częścią Windowsa, więc nie jest to żaden wirus. Rzuć również okiem na rozwiązania zawarte tutaj.

(Engardo Alvarez) #8

Zrobiłem co kazałeś. Oto logi http://wklej.org/id/269261/ Jeśli mam coś robić dalej to proszę pisać. Dziękuję. Pozdrawiam.

(Gutek) #9

napisałem wyżej.

(Engardo Alvarez) #10

Czy muszę skanować Dr web? On strasznie milei komputer - procesor cały wykorzystany i bardzo długo to trwa. Przy szybkim skanowaniu wyskakuje jakiś błąd że podejrzany plik i zaleca pełne skanowanie ale skaner się wyłącz. Nie da sie tego jakos obejść? Jak nie to nie ale boję sie o maszynę bo ma już pare lat...

-- Dodane 27.01.2010 (Śr) 21:29 --

Mam kolejny problem. Ustawiłem pełne skanowanie i wszystko było dobrze do momunikatu ; W systemie wykryto wirusy lub podejrzane elementy (RC=3221225477). Pojawia się komunikat o błędzie i skaner się wyłącza. Co robić?! :roll:

(Gutek) #11

Proszę pobrać i użyć Malwarebytes' Anti-Malware

Wciskamy Skanuj , wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie , na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok  :wink:

(Engardo Alvarez) #12

Malwatebytes nic nie wykrył robić coś dalej? Jeśli nie to serdecznie dziękuję za pomoc :smiley:

-- Dodane 28.01.2010 (Cz) 16:20 --

Ale komputer troche jeszcze muli przy starcie szczególnie ten proces o, który pisałem i pare innych ten jakiś searchprotocol , searchindexer czy coś takiego. Jak musi tak być to musi jakooś przetrzymam choć kedyś było lepiej...

(Gutek) #13

Daj log z System Repair Engineer

Smart Scan -> klikasz Scan.

Po skanie klikasz w okienku Save Reports i wklejasz zawartość powstałego logu.

>>>> otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

(Engardo Alvarez) #14

wykonałem logi, oto one; http://wklej.org/id/270432/

(Gutek) #15

Uruchom System Repair Engineer zakładka System Repair >> Browser Add-ons >> odszukaj i usuń

(Engardo Alvarez) #16

Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale nie wiem jak sie zbrać za to usuwanie. Nie mogę znależć tych wpisów. Są co prawda jakieś początki cyferek , ale nie ma dalej. :frowning: może gmer czy coś??

-- Dodane 29.01.2010 (Pt) 14:24 --

Nie bardzo wiem jak się zabrać za to usuwanie. Nie mogę znaleźć tych wpisów.Wiem, że upierdliwy jestem, ale proszę o pomoc

-- Dodane 29.01.2010 (Pt) 17:10 --

A może użyć Combofixa? Tylko czytałem na Pana stronie, że jesli ktoś kkaże to go możemy uruchomić, wiec proszę o pozwolenie :smiley:

-- Dodane 29.01.2010 (Pt) 19:08 --

Niw wiem jak to usunąć... Niem ogę znależć

(Gutek) #17
  1. Uruchom System Repair Engineer

2. I zobacz zakładka System Repair przejdź>>>> Browser Add-ons >>>> odszukaj te wpisy i usuń delete :slight_smile:

(Engardo Alvarez) #18

Dobrze, tylko że mam na każdy wpis klikać Datailed Info. ? No dobra spróbuję, ale to mi mi ze 4 godziny zajmie. Dzękuję za pomoc Pozdrawiam

(deFco247) #19

No bez przesady. :slight_smile: Wystarczy zaznaczać te pola trzymając wciśnięty Ctrl.

No i te usunięte wpisy stają się niewidoczne dopiero po kliknięciu Refresh.

(Engardo Alvarez) #20

Dobrze nie było tak żle - uwinąłem się w kilaka minut. Ale IE za to jak chodzi !!