Bzyczenie podczas uruchamiania komputera

Witam

Mam problem, otóż gdy uruchamiam komputer, co jaki czas bzyczy speaker, POST przechodzi poprawnie, system się ładuje ale on co jakiś czas bzyczy. Dopiero po uruchomieniu systemu (Win Vista Ultimate x64) przestaje. Zauważyłem że wydaje ten dźwięk podczas gdy wiatrak na procesorze przestaje się obracać, a gdy znów zaczyna rotacje przestaje bzyczeć. Mój schładzacz to Arctic Cooling Alpine 7. Co może być przyczyną tego denerwującego dźwięku? Dodam też że problem zaczął się po podkręceniu procesora do 2.8

Masz włączony w biosie alarm o zatrzymanym wiatraku procesora (lub innym) Wyłącz w biosie alarm.

Nie chciał bym Cię oskarżać, że nie wiesz jak wyłączyć Vistę, ale coś takiego się robi jak ją wstrzymasz, a nie wyłączysz system. Domyślnie przycisk symbolizujący POWER w menu strat nie wyłącza komputera, tylko następuje “przejście w niski stan poboru energii”.

Za chwilę sprubuję w tym BIOS`ie ale wyłączam Viste normalnie, a ten przycisk wstrzymania zamieniłem w opcjach zasilania na taki do wyłączania i działa mi jako wyłącznik. :wink:

EDIT:

Zmieniłem, już nie bzyczy, dzięki! :smiley:

Spoko pozdrawiam :slight_smile: