[C++] Jak obsługiwać pliki dll?


(kijek) #1

Chciałbym napisać aplikację, któr korzystała by z jakichś bibliotek dll. Problem jest tylko taki, że w ogóle nie wiem, jak używać plików dll. Czy mógłby mi ktoś to dokładnie wytłumaczyć?


([alex]) #2

LoadLibrary


(kijek) #3

Aha, to jak trzeba używać windows.h, to ja sobie dam spokój z tym.


(somekind) #4

A jakbyś chciał inaczej? ;>

Multiplatformowo? ;>


(kijek) #5

Multiplatformowo? Na pewno nie, ponieważ w Linuksie nie ma plików dll, a są jakieś inne (chyba). Chodź nie ukrywam, że multiplatformowość by się przydała.


(somekind) #6

No właśnie. W takim razie zupełnie nie rozumiem, czemu nie chcesz używać windows.h, skoro to i tak nie będzie przenośny program.


(kijek) #7

Właśnie przenośny raczej miałby być, ale najpierw musiałbym jeszcze znaleźć odpowiednik Sleep(), albo na Linuksa po prostu napisać nieco inną wersję, w której byłoby sleep(), bo i tak nie potrzebne mi to w milisekundach, a przynajmniej na razie.


(Sawyer47) #8

Pliki dll to raczej tylko Windows, przynajmniej w C++ (można je chyba z Mono używać, ale _nie_wiem_ do końca, nie zgłębiałem się w temat)

Jeśli chodzi o sleep to możesz użyć albo multiplatofrmowej biblioteki Boost.Thread, albo ew. samemu kompilacją warunkową wersję dla Windows, GNU/Linux i być może innych systemów. Funkcja sleep to pod GNU/Linux znajduje się w nagłówku .