" C:\Program files jest uszkodzony..."


(Icegolem) #1

Witam, mam problem z laptopem. Próbowałem połączyć się z nieznanym połączeniem wifi bez zabezpieczeń. Połączenie się nie udało, a po ponownym uruchomieniu komputera zaczął wyskakiwać komunikat "C:\Program files jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK." Komputer włącza się normalnie, tylko wyskakuje ten komunikat nie ma dostępu do folderu program files. Jest napisane że folder jest pusty i są dostępne poprzednie wersje do przywrócenia, ale nie można ich przywrócić(udało się skopiować poprzednią wersje sprzed kilku dni na dysk przenośny). Poza tym nie można pobrać żadnych plików, bo są usuwane po pobraniu. System jest to Windows 7 Home Premium 32 bitowy.

Załączam logi:

Combofix

http://wklej.org/id/1006572/

OTL

http://wklej.org/id/1006578/


(reos) #2

Antywirus najlepiej uruchomiony z live CD/USB. NP; Dr.Web LiveCD


(Icegolem) #3

Skanowałem już Dr.Web Cure it oraz Malwarebytes Anti-Malware, wykryło kilka infekcji, ale problem jest nadal. Spróbuje tym Dr.Web LiveCD.


(Bogdan_G) #4

Użycie rogue killera z DP, przywraca domyślne ścieżki dostępu, a to też dobry skan groźnych procesów, DNS-ów i innych takich. Skanowanie - usuwanie - użycie opcji naprawy skrótów. Restart komputera. Logi będą na pulpicie. Pobierz na pulpit i otwórz. Tego się nie instaluje. Może pomoże.


(Icegolem) #5

Odpaliłem Dr.Web LiveUSB, wybrałem opcje English, wczytuje się, i po wczytaniu mam czarny ekran.


(Bogdan_G) #6

Odłącz na parę minut zasilanie, wyjmij baterię, potem podłącz i uruchom lapka. Będzie napraw system, to wybierz.


(Icegolem) #7

Rogue killer nie pomógł, wklejam logi.

http://wklej.org/id/1007056/

http://wklej.org/id/1007058/

http://wklej.org/id/1007059/

Dodane 08.04.2013 (Pn) 23:53

Zrobiłem tak i działa, z tym że dużo wolniej, zalogowanie użytkownika trwa 2-3 minuty. Ale mimo to dzięki! :slight_smile:


(Bogdan_G) #8

Pomógł trochę. Pobierz junkware remowal tool http://www.dobreprogramy.pl/Junkware-Re … 39541.html uruchom i kliknij byle jaka literkę na klawiaturze i cierpliwie czekaj. W trakcie czyszczenia otworzą się moje dokumenty, czekaj, aż wygeneruje się i pokaże raport. Junkware jest trochę dokładniejszy od adwcleanera.


(Icegolem) #9

Z jakiegoś powodu nie mogłem dodać logu na wklej.org z tą linijką:

user_pref("extensions.asktb.search-plugin-suggestions-url", "hxxp://ss.websearch.ask.com/query?qsrc=2922&li=ff&sstype=prefix&q={searchTerms}");

http://wklej.org/id/1007122/


(Bogdan_G) #10

Bardzo dużo złego usunął junkware. Po takim usuwaniu zawsze rób restart. Pozostaje Ci jeszcze dać logi: OTL wg zasad, które znajdziesz w dziale bezpieczeństwa, niech specjaliści przyjrzą się, co tam może jeszcze być problemem, bo wpis datamngr_toolbar nie został usunięty. Pobierz tdsskiller i przeskanuj. Pobierasz, uruchamiasz bez instalowania. http://www.programosy.pl/program,kasper … iller.html


(Icegolem) #11

Tdsskiller nic nie znalazł. Wklajam logi z OLT:

OTL:

http://wklej.org/id/1007674/

Extras:

http://wklej.org/id/1007675/