C+ - rozdzielanie uprawnień, dodanie polsatu

(adam749) #1

Witam!

Mam 2 dekodery i ten splitter.

1 dekoder to Philips PVR HD

2 dekoder to Strong SD

Na strongu jest wszystko dobrze, ale na Philipsie już nie: Czasami nie odczytuje karty, znaczy leci sobie jakiś kanał i nagle czarny obraz i brak dźwięku i trzeba wyjąć i włożyć kartę do dekodera lub odłączyć go (lub splitter) z prądu. Czasami pisze odczyt karty i stoi.......

Jak to rozwiązać? Kupno nowszej karty do splittera?

2 problem to polsat, a mianowicie nie ma go w kanałach i czy jest jakiś sposób na jego dodanie?

Liczę na szybkie odpowiedzi!

(Kpc21) #2

Jeśli chodzi o Polsat, na Strongu nie będziesz go miał, natomiast na Philipsie tak, przynajmniej dopóki trwają testy DVB-T. Musisz podłączyć do dekodera antenę naziemną i poszukać w menu takiej opcji, jak DVB-T albo telewizja naziemna (pewnie będzie gdzieś w instalacji). Jeśli takiej opcji nie masz, zaktualizuj oprogramowanie do najnowszej wersji.

Spróbuj zamienić karty klienckie w Strongu i Philipsie - jedna może być po prostu uszkodzona.

(adam749) #3

Właśnie też o tym myślałem, bo mam 2 dekodery DVB-T - 1 w dekoderze, a 2 w TV. Nie da rady jakoś bez dodatkowej anteny? Czytałem w necie że jakoś można mieć polsat na C+ (chyba zamiana softu w dekoderze..??)

Próbowałem i nic. Nawet przeniosłem te całe urządzenie do 2 pokoju i teraz wszystko idzie kablem tak jak do Stronga, a Strong ma kabel od Philipsa, ale dalej to samo.

(Kpc21) #4

Polsat na Cyfrze można mieć w tylko jeden sposób - przez DVB-T. Jeśli chcesz się obyć bez dodatkowych anten, możesz spróbować na pokojowej. Choć to jest Warszawa, więc pewnie nic z tego nie wyjdzie.

Próbowałeś kontaktować się ze sprzedawcą splittera?

(adam749) #5

Ok czyli w takim razie niedługo kupię antenę DVB-T.

Właśnie piszę

(Kpc21) #6

Do DVB-T nie kupuje się specjalnych anten, używa się tych samych co do TV analogowej.

(adam749) #7

Wiem, ale i nawet takiej nie mam :confused: .