C2D E6850 czy Q6600

(Rafal Gaik) #1

Witam. Mam do was pytanie. Będę niedługo kupował nowego kompa i mam pytanie. Jaki wybrać procesor ?? C2D E6850 czy Quada 6600?? Chodzi mi o to czy lepiej kupic C2D i go podkręcać czy już od razu Quada i później będzie spokój jak wyjdą gry na 4 rdzenie ?? Bo nie chce, żeby znowu za rok wymieniać procka...

A i czy są już jakieś gry, które chociaż troche wykorzystają 4 rdzenie czy jeszcze nie ma ??

Co się bardziej opłaca ?? 2 rdzenie po 3,0 Ghz czy 4 rdzenie po 2,4 Ghz??

Do jak dużej częstotliwości mógłbym podkręcić te procki ??

Pozdro

(Rykendo) #2

Zależy co robisz na kompie

(M Sienio1) #3

Dokładnie. Jeżeli grasz, to póki co, chyba lepiej będzie wziąć E6850 (z tym wykorzystywaniem wielu rdzeni w grach, na razie jest krucho).

Jeżeli natomiast bawisz się w edycję filmów, kompresję, konwertowanie tychże itp. to lepszym wyborem byłby chyba jednak Quad.

TUTAJ... możesz sobie porównać wyniki wydajności obu procesorów przy wykonywaniu różnorakich zadań.

(Rafal Gaik) #4

Chodzi mi głównie o granie. A na ile czasu starczy mi ten E6850?? Chodzi o to, że kiedy gry wyjdą na 4 rdzenie to ten E6850 będzie już nie potrzebny. Więc ja myślę już na przód :-D...a NFS Pro Street, Crysis i Wiedźmin będą chodzić tak samo na oby dwóch prockach ??

(Rykendo) #5

Raczej tak

(Rafal Gaik) #6

To lepiej teraz kupić quada i później już mieć spokój i nie kupować nowego. Czy lepiej kupić E6850 i później kupić q6600??

(Błażej) #7

Jak masz kase bierz Quada, ale nie zapomnij o dobrym chłodzeniu, np. Scythe Infinity albo chłodzeniu wodnym

(Rafal Gaik) #8

Aha. No to dzięki za odpowiedź. A czy na takiej Gigabyte P35-S3 płycie głównej podkręce quada ?? Czy może GIGABYTE GA-P35 DS3L ?? Czekam na odpowiedź...Oczywiście do tego dokupie mocne chłodzenie.

(Błażej) #9

Tak, a kupiłeś już?

Jak nie, to bierz Foxa P35A lub MSI Neo FR