C2D E6850 czy Q6600

Witam. Mam do was pytanie. Będę niedługo kupował nowego kompa i mam pytanie. Jaki wybrać procesor ?? C2D E6850 czy Quada 6600?? Chodzi mi o to czy lepiej kupic C2D i go podkręcać czy już od razu Quada i później będzie spokój jak wyjdą gry na 4 rdzenie ?? Bo nie chce, żeby znowu za rok wymieniać procka…

A i czy są już jakieś gry, które chociaż troche wykorzystają 4 rdzenie czy jeszcze nie ma ??

Co się bardziej opłaca ?? 2 rdzenie po 3,0 Ghz czy 4 rdzenie po 2,4 Ghz??

Do jak dużej częstotliwości mógłbym podkręcić te procki ??

Pozdro

Zależy co robisz na kompie

Dokładnie. Jeżeli grasz, to póki co, chyba lepiej będzie wziąć E6850 (z tym wykorzystywaniem wielu rdzeni w grach, na razie jest krucho).

Jeżeli natomiast bawisz się w edycję filmów, kompresję, konwertowanie tychże itp. to lepszym wyborem byłby chyba jednak Quad.

TUTAJ… możesz sobie porównać wyniki wydajności obu procesorów przy wykonywaniu różnorakich zadań.

Chodzi mi głównie o granie. A na ile czasu starczy mi ten E6850?? Chodzi o to, że kiedy gry wyjdą na 4 rdzenie to ten E6850 będzie już nie potrzebny. Więc ja myślę już na przód :-D…a NFS Pro Street, Crysis i Wiedźmin będą chodzić tak samo na oby dwóch prockach ??

Raczej tak

To lepiej teraz kupić quada i później już mieć spokój i nie kupować nowego. Czy lepiej kupić E6850 i później kupić q6600??

Jak masz kase bierz Quada, ale nie zapomnij o dobrym chłodzeniu, np. Scythe Infinity albo chłodzeniu wodnym

Aha. No to dzięki za odpowiedź. A czy na takiej Gigabyte P35-S3 płycie głównej podkręce quada ?? Czy może GIGABYTE GA-P35 DS3L ?? Czekam na odpowiedź…Oczywiście do tego dokupie mocne chłodzenie.

Tak, a kupiłeś już?

Jak nie, to bierz Foxa P35A lub MSI Neo FR