C2D E8400 OEM czy BOX?

(system) #1

Witam, mam zamiar kupic procesor E8400, ale zastanawiam sie, czy wziac wersje OEM i dokupic inne chlodzenie lub wziac BOX. Jesli OEM, to jakie chlodzenie byscie polecali?

Czy kazdego C2D E8400 z dobrym chlodzeniem mozna bezpiecznie podkrecic do 4 GHz, czy to zalezy od serii?

(Mateusz 931) #2

Wiadomo że lepiej kupić własne chłodzenie. Wszystko zależy od sztuki ale 3,8Ghz to chyba każdy ciągnie.

(Marjaan) #3

Kup OEM i chłodzenie do tego http://allegro.pl/item368881710__pentag ... nosc_.html

(Kabuto1378) #4

mówią że wersje box-owe lepiej się podkręcają.

Nie każdy 8400 może się podkręcić do 4Ghz to zależy od serii, rewizji, ogólnie najlepiej podkręcają się wczesne serie produkcyjne, tak czy inaczej powinieneś osiągnąć 3.8Ghz (pomijam kwestie zasilacza, płyty głównej i pamięci Ram).

(suchmen) #5

jka tam nie podkręcam bo jaki sens jest podkręcania z 3.2 ghz x2 na 3.8? w grach przecież to nawet nie będzie widoczne;p tak samo jak podkręcać quada-po co?;d

(Sk91) #6

Właśnie E8400 nie potrzeba podkręcać ale Quada lepiej podkręcić a to dlatego że nie każda gra czy program korzysta z 4 rdzeni.

(Garfield) #7

zobacz sobie testy przy podkręcaniu 45-nanometrowych procków Intela to się zdziwisz... w niektórych grach FPS mogą skoczyć nawet o 30% :wink:

(Jonek29) #8

No jasne że lepsze 45nm - są zimne i mają wielkie możliwości oc powyżej 30%.

(Garfield) #9

nie pisałem o OC tylko o wydajności w grach dzięki OC :wink:

(Jonek29) #10

Tyko żeby mieć to wydajność to trzeba podkręcić, czyli to co napisałem :expressionless:

(Błażej) #11

na forum purepc.pl znajdz w dziale Sprzedam oferty o selektach E8400/E8200 które robią te 4Ghz na niskim napięciu przy czym wystarczy mniej budżetowe chłodzenie

(Ali142) #12

Błażej, a tak z ciekowości się spytam... Jaką temp ma twój procek??

(Błażej) #13

Jeśli chodzi ci o te 4.6Ghz to przy próbie SPI było 97C

(Jonek29) #14

O ja nieźle :stuck_out_tongue:

(Lamborghini17) #15

Firmowe wentylatory jednak też sa dobre.Są zwykle ciche i nawet jak chcesz podkręcać to wystarczą. Dodatkowo jest duży radiator więc ja bym polecał jednak box bo to tylko gdzieś około 30zł drożej.

(Garfield) #16

a nie lepiej wziąść OEM i dopłacić do np.Karokorum, który takiego boksika przewyższa w każdym tego słowa znaczeniu... poza tym wyobraź sobie PC np. Błażeja chłodzony Box'em :expressionless: 200 st. C ?

(Jonek29) #17

Ja właśnie wykręciłem 4Ghz http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=370592

I przy stresie wychodzi temp około 70 stopni :slight_smile:

(Kabuto1378) #18

jonek

podobno Penryny nie trawią w dłuższej perspektywie czasy wysokich napięć, bezpieczne max napięcie to 1.35v.

(Jonek29) #19

Ale raczej głównie przy 45nm prockach. Bo są zimniejsze nawet przy 4.0GHz u mnie około 71-73 stopni.