C2Q 6600 z GA-P35-DS4 - Czy warto podkrecać?

(Angelo7) #1

Witam,

Chciałbym się zapytać czy warto podkrecać procesor w tym zestawieniu:

Procesor C2Q 6600 z chłodzeniem Pentagram Freezone Karakorum

Mobo Gigabyte GA-P35-DS4

Ram to OCZ PC1066 CL5 Reaperx

Karta grafiki Gf GTX 260 z fabrycznym OC

Zasialacz OCZ 600W

Zestaw posiadam od paru ładnych lat i nigdy go nie podkrecałem. Wydaję mi się jednak, że w obecnej chwili to procesor go najbardziej ogranicza.

Prosiłbym o informację, czy w ogóle warto bawić się w oc proca(z tego co czytałem procesor jest podatny na oc)? odczuje jakąś poprawę(w kontekście całego zestawu) czy raczej będa to jakieś ,,puste" MHz? Jeśli warto to czy ktoś ma może jakiś sprawdzony poradnik do oc na płytach gigabyte?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Bourbon_Kid

(Ocxxxx) #2

Miałem kiedyś ten model da się go podkręcić na 3.5GHz tylko teraznie pamiętam jak z napięciami, bo trzeba je pod wyższyć :slight_smile:

(Qba Lukaszczyk) #3

Prądu będzie żarł dużo. Ale OC może trochę dać, o ile procesor da się podkręcić.

(kamilek030190xd) #4

Płyta na p35 + bardzo dobry procesor,ja to bym nie mógł zostawić w ogóle tego zestawu bez OC :stuck_out_tongue: Pamięci mocne chociaż to o nie bym się tutaj najbardziej martwił przy OC,bedzie trzeba je pewnie do voltować lub obniżyć troche taktowanie na sztywno bo pójdą za wysoko z fsb i może ci komp nie wstać:slight_smile: Ale rób oc,karta graficzna odżyje troche:)

(Angelo7) #5

A jak wygladał wzrost wydajności? Warto w ogóle się w to bawić, czy to raczej była ,,sztuka dla sztuki"?

-- Dodane 09.04.2013 (Wt) 10:18 --

A jakiś w miare sensowny poradnik co i jak? niestety jestem kompletnie zielonych w tych kwestiach :wink:

(kamilek030190xd) #6

Google się kłania lub youtube nawet

Tu masz poradnik,sprawdzaj za każdym razem temperature procesora i stabilność

Do tego programy orthos lub OCCT a do temperatury speed fan lub jakiś podobny

(Atronics) #7

Bourbon_Kid

http://forum.pccentre.pl/topic/154053-p ... nstrukcja/

http://www.forumkomputerowe.net/podkrec ... t8777.html

(Angelo7) #8

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Wiem, że w google można znaleźć masę poradników ale z ich jakością róznie bywa, dlatego też wolałem sie poradzić:wink:

(MrBeckham666) #9

również mam ten procesor co ty i po zmianie chlodzenia bede bral się za podkrecanie;]

(Angelo7) #10

Aha... :slight_smile:

(Ocxxxx) #11

Jest wzrost wydajności o jakieś 30% na oko dokładnie nie pamiętam bo było to 1,5 roku temu :wink: