C3180 - skaner nie reaguje pod Win7

Mam drukarkę HP C3180. Niedawno ściągnąłem stery dla Win7 (płytę do drukarki mam z czasów, gdy Win7 jeszcze nie istniał). Problem w tym, że w HP Managerze, gdy próbuje coś zeskanować skaner nie reaguje na polecenie Skanuj. Wyświetla się tylko okienko preparing scan, lecz skaner jest “martwy”. Pod XP działa bez problemu.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 1&sw_lang=

O ile wiem (tak jest w moim przypadku, a używam również bardzo starej drukarki HP D1560) w przypadku Windows’a 7 firmowe oprogramowanie HP sprawia dużo podobnych problemów, albo w ogóle nie działa, i dlatego ja go nie instaluję. W zupełności wystarczają same sterowniki instalowane przez Windows’a, a uruchamianie drukowania następuje wprost z aplikacji obsługujących druk lub skan, np. Word, Paint itp. i także tu, spod systemu, można dokonać ustawienia drukowania i skanowania. Krótko mówiąc, podczas instalowania i używania urządzenia w ogóle nie korzystam z żadnego oprogramowania firmy HP i jest OK.

Ściągnąłem ten programik diagnostyczny przygotowany przez “fachowców” z HP. Podczas skanowania stwierdził, że trzeba ściągnąć poprawkę. Kliknąłem na przycisk “ściągnij poprawkę” i przeniosło mnie do strony z tą poprawką. W trakcie instalacji poprawki instalator stwierdził, że ta poprawka nie jest wymagana :slight_smile: Chyba sobie ze mnie żartują :slight_smile: