Calibre 5.23 nie uruchamia się

Zainstalowałem Calibre 5.23. Nie uruchamia się panel E-book managment. Przy próbie uruchomienia pokazuje się ikona ładowana i dalej biały ekran. E-book viewer i Edit działają normalnie… Nie wiem jak to naprawić?

Sprawdź czy portable ma podobnie:

https://calibre-ebook.com/download_portable

Ma to może coś w programie jest skopane i doświadcza tego około 1% użytkowników na egzotycznych PC pod względem podzespołów lub dodatkowego oprogramowania (np. program wchodzi w interakcje z częścią antywirusów lub wymaga konkretnej wersji czegoś jak tu: [.NET Framework] Jak rozwiązać problem z kompatybilnością wersji bibliotek dla określonej grupy programów i aplikacji?).

Jakby w portable było OK, to może Revo namierzy śmieci po wersji 5.22 i starsze jakie robią konflikt?


Jak znasz angielski to może ktoś już zgłosił błąd na lunchpadzie:

(pewnie testował autor „GitHub issues” i może odpadł za jakość wyszukiwarki lub zanim kod trafił na github to już istniało miejsce dla błędów np. przez korelację z Ubuntu).

Kontynuując dyskusję z Calibre 5.23 nie uruchamia się:

Sprawdziłem. W Potrtable jest tak samo. Przy uruchomieniu C5.23 otrzymuje komunikat:

calibre, version 5.23.0
BŁĄD: Nie udało się skontaktować z calibre: Nie udało się skontaktować z uruchomioną instancją calibre, spróbuj ponownie uruchomić calibre
Failed to connect to Listener at: \.\pipe\CalibreGUI-Janx with error: QLocalSocket::connectToServer: Invalid name
b’launched:[„calibre.exe”]’
Nie bardzo rozumiem, bo używałem C od dwóch lat. Problem zaczął się ok 2 tygodnie temu.Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie z nowego pobrania. Cały czas viewer działa poprawnie.

A inne wersje? Też to samo?
https://download.calibre-ebook.com/5.html