Całkowicie zablokowany komputer


(Kidd5) #1

Witam,

Pomóżcie proszę bo nie wiem od czego zacząć. Mój młodszy brat prawdopodobnie ściągnął sobie jakiś syf z sieci i praktycznie zablokował sobie komputer, a ja nie mam pomysłu od czego zacząć.

Objawy

Windows zdaje się ładować normalnie do momentu logowania i ładowania ustawień, kiedy zwalnia na minutę. Następnie ładuje się pulpit, ale pasek zadań jest zwinięty na dół i zablokowany tak, że nie można go wysunąć z powrotem na ekran. Nie działa przycisk rozwijania menu, nie działa prawy przycisk meczu. Zniknęła ikona Mój komputer. To samo w trybie awaryjnym. Nie mogę też podłączyć pendrive. Działa za to ctrl+alt+del, ale to niewiele daje poza dostępem do ustawień ładowania. Chętnie wkleiłbym jakiegoś loga, ale nawet nie mam jak takiego stworzyć. Sieć nie działa. Ikonki na pulpicie da się uruchomić, ale nie mam tam nic co mogłoby się chyba przydać.

Macie jakieś pomysły?


(pamix) #2

Będziesz w stanie zrobić Przywracanie systemu ? Panel sterowania -> Przywracanie systemu (lub coś w tym rodzaju). Jesli nie w normalnym trybie to w awaryjnym.


(Kidd5) #3

niestety samemu nie udało mi się uruchomić przywracania systemu. Ciężko w ogóle wykonać jakąś akcję. Wszystko jest poblokowane.


(pamix) #4

Pobierz na innej maszynie Arcanixa i wybootuj z tego komputer. Sprawdż cała zawartość komputera i napisz jakie rezultaty.


(Kidd5) #5

Miałem farta:) zmieniłem myszkę i podłączyłem ją do usb Spowodowalo to zainstalowanie myszki i dało mi możliwość działania. Odblokowałem pasek zadań. Jest też internet. Sporo rzeczy jednak dalej nie działa a komp muli.

Udało mi się jednak wygenerować logi OTL:

http://wklej.to/LNm7

http://wklej.to/bD44

Pomożesz mi to wyczyścić? czy skan z arcanixa dalej potrzebny?

-- Dodane 31.08.2010 (Wt) 14:20 --

To znalazłby się ktoś na tyle miły, aby przejrzeć te logi i pomóc przeczyścić tego kompa?