Całkowicie zamulony komputer po aktualizacji

Witam,

mam następujący problem:

 

Win 7, 64 bit, program antywirusowy avast.

 

Komp chodził normalnie, przedwczoraj zaktualizowałem avasta. Wołał o to od kilku dni, ale dopiero przedwczoraj miałem dostęp do stałego łącza. Aktualizacja przebiegła bezproblemowo, uruchomiłem ponownie komputer, ale później już nie używałem kompa. W nocy dodatkowo zaktualizował się Windows. Rano sprawa wyglądała tak, że komp był całkowicie zamulony, miał około 1% normalnej wydajności. Zwalniał cały czas, aż całkowicie się zablokował. Zresetowałem na twardo. Po ponownym uruchomieniu działa normalnie kilkadzieisiąt sekund do kilku minut i znowu zwalnia coraz bardziej, aż do całkowitego zamulenia.

Przez pierwsze sekundy po uruchomieniu jest coś pobierane z sieci, a później pada łącze (Plus). Wifi działa normalnie w trybie awaryjnym. Obciążenie procesora jest minimalne, nawet podczas zamulenia.

Odinstalowałem avasta, myślałem, że to problem po aktualizacji. Niestety, zamulił w połowie i awast odinstalował się nie całkowicie.

Uruchomiłem przywracanie do punktu sprzed aktualizacji avasta. Niestety, kompletnie nic się nie zmieniło.

Udało mi się wreszcie całkowicie usunąć avasta, a nawet ponownie go zainstalować.

W trybie awaryjnym działa normalnie, chociaż raz też zamulił. Wcześniej awast nie zgłaszał jakichkolwiek podejrzanych plików.

Nie byłem ostatnio na żadnych podejrzanych stronach. Być może mój syn ściągnął jakąś gierkę.

Próbowałem - co widać w logach - ściągnąć i odpalić kilka programów szukających śmieci, ale większość nie chciała działać lub nic nie wykazała.

 

Logi (cześć zrobiona w trybie awaryjnym, w normalnym nie ma możliwości)

 

 

OTL

http://wklej.org/id/1274046/

Extras

http://wklej.org/id/1274047/

 

GMER

http://wklej.org/id/1274050/

Mam 1 pytanie czy po właczeniu muli sie po kilku sekundach ?

Tak jak napisałem w opisie:

 

 

start>msconfig>ogólne>uruchamianie diagnostyczne

kliknij zastosuj,ok i zrestartuj komputer

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

:OTL
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (avast! Online Security) - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\aswWebRepIE64.dll File not found
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O4 - HKU\S-1-5-19..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-20..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
[2014-02-15 16:51:53 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\AdwCleaner

:Commands
[emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt.

 

 

Właśnie znalazłem kolejną rzecz.

Nie da się włączyć uruchamiania diagnostycznego.

Po zaznaczeniu i naciśnięciu zastosuj automatycznie przeskakuje na uruchamianie selektywne.

Wywal Avasta i przeskanuj jak Ci radził @Acorus Dr.WEB CureIt.

Zrobiłem wszystko według porad i…NIC.

Ja nie widzę jakiejkolwiek infekcji, różne programy antywirusowe też nie widzą.

Oczyściłem rejestr, przywróciłem pliki systemowe. I nadal nic.

Byłbym gotów uznać, że nastąpiło uszkodzenie hardware, gdyby nie fakt, że w trybie awaryjnym pracuje normalnie.

 

W podczas zamulenia menadżer zadań nie wykazuje obciążenia procesora.

W drzewie procesów nie widać jakichkolwiek nieznanych mi procesów.

A zamula tak, że kliknięcie w jakiekolwiek okno otwartego programu powoduje “zamglenie” ekranu i napis “brak odpowiedzi”.

Wyłączanie po kolei włączonych programów, procesów i usług (o ile w ogóle da się otworzyć menedżera zadań) nie przynosi rezultatu.

Sam system staje chyba wolniej, niż zwykle, ale nie jest to duża różnica.

 

Jeśli włączam Chrome, to przez kilka pierwszych chwil jest OK, później próba wczytania jakiejkolwiek strony kończy się “oczekiwaniem na pamięć podręczną”.

Próba wyjścia z Chrome czy Thunderbirda wygląda tak, że znika okno, ale pozostaje proces w menedżerze zadań i nie można go zakończyć

 

Z wielu względów chciałbym uniknąć fdisk.

Jak już to formata chciałbyś uniknąć. Wiesz do czego służy fdisk jak nie wiesz to nie pisz. Osobiście dawno bym zrobił format ale jak chcesz to walcz do końca. Możesz spróbować zrobić instalację nakładkową ale to nie usunie ewentualnych wirusów. Nie instalowałeś nic ostatnio? Daj jeszcze srcreena z zakładki Logon z Autoruns.

 

http://download.sysinternals.com/files/Autoruns.zip