Całkowita deinstalacja programów w nowym laptopie

(Sumek) #1

Witam.

Z notebookiem dostałem masę niepotrzebnych programów, McAfee, office 2007 itd. Poradzono mi żebym usunął te programy za pomocą np.

• Ashampoo UnInstaller

• Revo Uninstaller

• Total Uninstall

a potem przeczyścić CCleaner.

Podobno najlepszy jest Total Unistall, ale przeczytałem, że on analizuje pliki, które się zapisują przy instalacji. Który z tych programów byłby najlepszy do usuwania niepotrzebnych programów?

Znalazłem jeszcze taki - Smarty Uninstaller 2009 Pro.

(Frog) #2

Sumek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Blady2012) #3

Najlepiej RevoUninstaller Pro (posiada wsparcie dla x64 w przeciwieństwie do wersji bezpłatnej i jest PL) potem Wise Registry Cleaner a na końcu dopiero CCleaner. Potem wyłącz i włącz przywracanie systemu

(Sumek) #4

Myślałem też żeby po prostu zainstalować program który chcę usunąć. W czasie instalacji go monitorować i potem usunąć. Nie wiem czy to dobry pomysł:confused:

(scripter1) #5

To ci absolutnie nic nie da bo program nie będzie miał porównania między tym jak wyglądał rejestr i jakie były pliki przed instalacją tych programów.

Poza tym instalując je ponownie instalator może po prostu pewne operacje pominąć widząc ślady poprzedniej instalacji i znów da to taki efekt że program do deinstalacji nie będzie miał pełnego obrazu.

(Sumek) #6

A wybrać Revo Uninstaller pro czy Total Uninstall?

(Blady2012) #7

Revo

(Kaze) #8

Spróbuj odinstalować niepożądane, a masowo instalowane przez producentów w nowych laptopach aplikacje programem The PC Decrapifier, który do tego właśnie służy. Działa na zasadzie listy i odinstaluje tylko w niej zawarte, ale za to całkowicie. Tu masz pełną listę.

Tradycyjne ich odinstalowywanie bywa utrudnione, nieraz niemożliwe.

(scripter1) #9

KaZe , Czy on działa w pełni automatycznie czy pozwala wybrać co odinstalować a co nie?

Bo mam pewne obiekcje co do tej listy programów, znaczy i ile uważam że większość to typowy crap lub soft nie najwyższej jakości o tyle niektóre z nich są lepsze niż nic (np. Norton Internet Security) a jeszcze inne uważam że są (lub przynajmniej kiedyś były) całkiem niezłe (np. Norton Ghost 10.0).

Więc jeśli to usuwa wszystko z tej listy co znajdzie bez pytania to w takim razie ten program sam będzie zasługiwał na miano Crapware.

(Łukash) #10

Your Unnistaller + TuneUp Utilities +CCleaner

(Kaze) #11

Po uruchomieniu programu, za pomocą Kreatora (po serii pytań) masz wpływ na to co chcesz odinstalować. Po prostu usuwaj zaznaczenie z aplikacji, które chcesz zachować. Przykładowy screen to tylko jeden z kolejnych kroków.

image_id: 2911

Przedtem użyciem zalecane jest utworzenie punktu przywracania.