Całkowite usunięcie danych z dysku twardego!

(Miques) #1

Hej!! :slight_smile:

Zamierzam sprzedać swój komputert... By to zrobić przedtem chciałbym całkowiecie usunąć dane z tego dysku. Jak to zrobić by potem nie można było ich odzyskać??

(Tytka1991) #2

całkowity format wszystkich partycji.... :slight_smile:

(grand) #3

Wybierz sobie coś:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=59

czyli najciemniej pod latarnią.

(Ideolog) #4

Całkowity format wszystkich partycji nic ci nie da!!

Jedyny sposób to użycie specjalnych programów do nieodwracalnego kasowania danych. Zapewne nie wiesz, ale dane da się odzyskać nawet po 10 krotnym formatowaniu!!. Z pomocą przychodzi Eraser do pobrania w vortalu i przynajmniej 35 krotne nadpisywanie, bezpieczniej jest nadpisać 50krotnie.

Pozdrawiam :smiley:

(Miques) #5

mi chodzi o to, zeby usunąć te pliki, których nie da sie usunąć poprzez formatowanie!! Jak to zrobić Easerem?? Prosze o jakim mini opis

Z góry dziękuję :slight_smile:

(Ideolog) #6

Nie ma sprawy: najpierw pobierz Erasera z vortalu, zainstaluj i do dzieła.

Każdy folder kasuje się klikając prawym myszy i z menu podręcznego wybierasz ERASE na koniec klikasz na ikonie partycji i wybierasz ERASE UNUSED SPACE.

Tylko jest jedno ale mianowicie takie nadpisywanie moze trwać nawet kilka, kilkanaście godzin w zależności od szybkości dysku, i wielkości partycji do nadpisywania.

(Miques) #7

Wiem właśnie usuwam wszystkie pliki z dysku!! Tylko co mi da ta opcja

" ERASE UNUSED SPACE". I jeszcze jedno czy mam usunąć plik z windowsem bo usuwanie robie z poziomu drugiego systemu :slight_smile:

(Ideolog) #8

ERASE UNUSED SPACE" to nadpisywanie nie używanego miejsca na dysku twardym, ale tam nadal są dane, które da się odzyskać

Jeżeli chodzi o kasowanie plików windowsa to możesz skasować, ale pod jednym warunkiem, że ten drugi system jest zainstalowany na osobnym dysku fizycznym, inaczej się nie da, bo będzie siepojawiał komunikat failed

(Miques) #9

cyt "ERASE UNUSED SPACE" to nadpisywanie nie używanego miejsca na dysku twardym, ale tam nadal są dane, które da się odzyskać" ale mi chodzi o to by w żaden sposób nie można było ich odzyskać !!

:slight_smile:

(M<A>G<I>K) #10

no wlasnie czyli po tej opcji napewno sie nic nie odzyska?? nadpisywanie ale dane nadal tam sa?? !!