Całkowite usunięcie GTA SA (Wine)

(mich@l2312) #1

Odinstalowałem San Andreasa ale nadal w katalogu wine -> Programy jest skrót do gry. Co zrobić żeby to usunąć?

Myszka -> prawy przycisk -> usuń? (albo coś podobnego) Próbowałeś takiej metody?

(system) #3

A nie lepiej Aplikacje -> Wine -> "deinstalacja oprogramowania wine" i tam z listy wybierasz GTA. :wink:

(mich@l2312) #4

Areh , próbowałem.

zabij_mnie , tak właśnie odinstalowałem GTA.

(Kynski) #5

mich@l2312 , i co? Nie działa tak jak to Areh , powiedział? Szczerze? Musiało by coś zakomunikować, czemu nie chce skasować skrótu.. Może brak uprawnień... Ale skoro tak twierdzisz...

su -

Podajesz hasło do konta root

rm /sciezka/do/tego/pliku/ktory/nie/chce/sie/skasowac

(mich@l2312) #6

GTA jest usunięte, tylko ten skrót zostaje. Jak klikam prawym przyciskiem myszy na niego to nic nie wyskakuje.

(Kynski) #7

mich@l2312 , czytałes moj poprzedni post?

(nintyfan) #8

Spróbuj wejść do katalogu $HOME/.config/menus . Wciśnij po prostu ALT+F2 i wprowadź ~/.config/menus . Jeżeli istnieje tam folder applications-merged, to wejdź do niego. Wyświetl plik wine.menu . W gałęzi Include powinny być pliki, które są dołączane do głównego menu wine. Podgałęzie u mnie też są w tamtym katalogu i ich nazwy odpowiadają ścieżką w menu w oparciu o taki wzorzec wine-katalog1-katalog2-program.menu . Najczęściej pewnie będzie to wine-Programy-- . Metoda na łepka, ale może u ciebie też będzie działać. Katalog .config jest chyba w każdej dystrybucji z jaką miałem do czynienia i chyba każda z nich przetrzymuje tam jakoś informacje o menu. Jak coś nie podziała, to napisz.

Jeszcze jedna uwaga. Zarówno GNOME, jak i KDE pozwalają na edycje menu. Klikasz na przycisk rozwijający menu prawym i wybierasz coś w stylu edytuj menu czy otwórz edytor menu.

(wojownik) #9

jeżeli dobrze zrozumiałem to w wine zostały Ci odnośniki( skróty ) do odinstalowanych programów , gier .Jeżeli używasz ubuntu to zrób tak :

SYSTEM - PREFERENCJE - MENU GŁÓWNE

teraz masz dwie zakładki : menu i elementy - wchodzisz w menu ,wine - programy i odhaczasz ptaszki -prawy przycisk myszy -usuń i odnośniki w magiczny sposób znikają - mam nadzieję ,że pomogłem.

Z tego poziomu możesz dowolnie edytować menu , tz.przenosić skróty, podmieniać ikonki itp

(mich@l2312) #10

wojownik właśnie o to chodziło. Dzięki.

(wojownik) #11

bardzo się cieszę, że,nawet w tak drobnej sprawie mogłem pomóc -naprawdę bardzo mnie Twoje słowa cieszą :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

do tej pory to ja korzystałem z forum linux dobreprogramy pełnymi garściami :slight_smile: pozdrawiam serdecznie