Całkowite usunięcie plików

(Bialypingwin) #1

witam. mam problem. potrzebuję usunąć pliki firmowe z dysku twardego i sprzedać laptopa. niestety w grą nie wchodzi format dysku (nie pytajcie o przyczyny) a nie chcę żeby szło odzyskać pliki które usunąłem. żeby nawet nei było po nich śladu. co polecacie? czy usunięcie plików z komputera jakimś programem, ponowne zarzucenie dysku rożnymi plikami zatrze ślad po plikach?

(Jan Szatan) #2

Usuń te pliki z kosza i w ccleanerze jest opcja wymazywanie dysku. Wymazuje "wolne miejsce" z pozostałości po plikach.

(-Cichy-) #3

http://www.dobreprogramy.pl/Eraser,Prog ... 12852.html

(Bialypingwin) #4

no własnie już adę tym programem. tlyko instalacja straaaaaassznie czasochłonna tego czegoś. Ccleaner jest dobry na XP bo regularnie używam. ale na viście sie sprawdza?

(Deliverius) #5

Jeżeli są to firmowe pliki więc są to cenne pliki(dane, informacje itd.)

Radzę użyć paru programów nie jednego i nie raz a kilka razy użyć ich (wymazać kilkukrotnie).

CCleaner

360 Amigo

Eraser

Freeraser

Na koniec sformatować ))

(Jasiek.w) #6

Mnóstwo rad i nie wiesz co wybrać - a niektóre jak format niemożliwe do zastosowania - jeśli dane są wrażliwe - usuń wszystko co możesz usunąć - w miejscu wolnym na dysku, którego nie możesz sformatować załóż kontener TrueCrypta 7.0 - i sformatuj go - wrzuć tam trochę plików - kilka ale dużych i potem usuń cały kontener. Teraz użyj jakiegoś programu do odzyskiwania plików. Powinno być ciężko coś czytelnego odzyskać.

(ak6) #7

Tak, sprawdza się w 100% I w Viści i w 7 również.