Całkowite usunięcie plików

witam. mam problem. potrzebuję usunąć pliki firmowe z dysku twardego i sprzedać laptopa. niestety w grą nie wchodzi format dysku (nie pytajcie o przyczyny) a nie chcę żeby szło odzyskać pliki które usunąłem. żeby nawet nei było po nich śladu. co polecacie? czy usunięcie plików z komputera jakimś programem, ponowne zarzucenie dysku rożnymi plikami zatrze ślad po plikach?

Usuń te pliki z kosza i w ccleanerze jest opcja wymazywanie dysku. Wymazuje “wolne miejsce” z pozostałości po plikach.

http://www.dobreprogramy.pl/Eraser,Prog … 12852.html

no własnie już adę tym programem. tlyko instalacja straaaaaassznie czasochłonna tego czegoś. Ccleaner jest dobry na XP bo regularnie używam. ale na viście sie sprawdza?

Jeżeli są to firmowe pliki więc są to cenne pliki(dane, informacje itd.)

Radzę użyć paru programów nie jednego i nie raz a kilka razy użyć ich (wymazać kilkukrotnie).

CCleaner

360 Amigo

Eraser

Freeraser

Na koniec sformatować ))

Mnóstwo rad i nie wiesz co wybrać - a niektóre jak format niemożliwe do zastosowania - jeśli dane są wrażliwe - usuń wszystko co możesz usunąć - w miejscu wolnym na dysku, którego nie możesz sformatować załóż kontener TrueCrypta 7.0 - i sformatuj go - wrzuć tam trochę plików - kilka ale dużych i potem usuń cały kontener. Teraz użyj jakiegoś programu do odzyskiwania plików. Powinno być ciężko coś czytelnego odzyskać.

Tak, sprawdza się w 100% I w Viści i w 7 również.