Call of duty 1 multiplayer Pytanie :-)

Mam pytanie odnaśnie tej gry co oznacza ten ping, wkurza mnie to jak mi wyskakuje info. że nie moge grać bo mam za duży ping - Co to jest ten Ping? :o

Wilkipedia Napisala

Ping to nazwa programu używanego w sieciach komputerowych TCP-IP (takich jak Internet). Przeprowadza on podstawowy test sprawdzający czy określony host działa prawidłowo i czy istnieje prawidłowe połączenie pomiędzy hostami testującym i testowanym. Umożliwia on także sprawdzenie jaka część pakietów przesyłanych pomiędzy tymi dwoma hostami jest gubiona oraz jaki jest czas ich przesłania.

Ping korzysta z protokołu ICMP. Często nazwą ‘ping’ określa się też same pakiety wysyłane (ICMP Echo Request) i odbierane (ICMP Echo Reply) przez ten program.

Podstawowym błędem popełnianym przez większość użytkowników programu ping jest założenie, że jeśli zdalny komputer nie odpowiada na pingi, to nie działa. Można zakazać odpowiedzi na pakiety ICMP Echo Request (np. używając zapory sieciowej), przez co zdalny komputer nie będzie wysyłał pakietów ICMP Echo Reply. Powoduje to, że program ping wyświetli informację o nieosiągalności zdalnego komputera.

Blokowanie wysyłania pakietów ICMP Echo Reply jest jedną z metod ochrony przed atakiem włamywaczy sieciowych. Analiza pakietów pozwala dowiedzieć się nie tylko czy pod danym adresem IP znajduje się działający komputer, ale również jaki system operacyjny na nim działa.

Niemniej większość publicznie dostępnych serwerów obsługuje pakiety ping. W takiej sytuacji aplikacja ping pozwala na sprawdzenie poprawnego działania sieci komputerowej.

Autorem pinga jest Mike Muuss. Oryginalna wersja powstała na system BSD w wersji 4.2a i pierwszy raz pojawiła się w 4.3BSD. Wersja dostępna w pakiecie iputils domyślnie wysyła pakiety bez przerwy, implementacje w MS Windows domyślnie wysyłają tylko 4 pingi.

Zrodlo

a po polsku PING- czas w którym pakiet idzie do serwera i wraca do ciebie im mniejszy tym lepiej, moze to byc spowodowane szybkoscia twojego internetu…