Cały pulpit jest czarny oprócz ikonek


(Ewekru1) #1

Witam,

Z góry przepraszam jeśli powtarzam wątek, mam następujący problem, przy zmianie tapety, zaczęło się od tego że pasek startu zrobił się czarny następnie pulpit, nie jestem w stanie nic zmienić we właściwościach bo wszystkie podświetlenia gdy używam prawego przycisku myszy również są czarne. Czy to może być problem z kartą graficzną? Mam się udać do serwisu? Proszę o pomoc.


(Berialsowa123) #2

Zmianie pulpitu?


(Ewekru1) #3

zmianie tapety, przejęzyczenie.


(Adasbimbajs) #4

Udać się do Serwisu


(Ewekru1) #5

Rozumiem, że to karta graficzna? Czy duży jest koszt takiej naprawy? (aktualnie brak gwarancji)


(towerone) #6

Niekoniecznie karta. Możesz coś w ogóle na tym komputerze robić? Otwierać foldery? Przeglądać zdjęcia, itp.?


(Berialsowa123) #7

A może masz po prostu jakieś trefne sterowniki do karty graficznej, wirusa, rootkita, to nie koniecznie awaria sprzętowa. Jak wspomniano wyżej - powiedz coś więcej.


(Ewekru1) #8

tak, bez problemu tylko domyślam się np gdzie jest krzyżyk do wyłączenia folderu, albo do zminimalizowania. Tylko ikony są kolorowe, cała reszta jak w temacie czarna. Przy używaniu prawego przycisku myszy to co się rozwija jest czarne (przepraszam za język, ale nie bardzo znam się na komputerach, co zresztą doskonale widać)


(towerone) #9

W takim razie karta jest raczej sprawna, a problem jest gdzie indziej. Możliwe, że sypie Ci się system, bo złapałaś jakiegoś syfa. Przed pojawieniem się tego problemu nic nowego nie instalowałaś na komputerze? Daj logi z HijackThis i Combofixa, tu masz instrukcje viewtopic.php?f=16&t=36654

Możesz wykonać też skanowanie dysków w poszukiwaniu wirusów, oraz przeczyścić system programem CCleaner.


(Skejcior9494) #10

Mogłabyś wrzucić screena (tj. zrzut pulpitu ) ?


(Ewekru1) #11

mam problem okienko do instalacji tego programu jest czarne więc uniemożliwia mi to zainstalowanie tego, podobnie ze zdjęciem pulpitu.


(Berialsowa123) #12

Nie masz pewnie jakiegoś mini xp w wersji live?:wink:

Ewentualnie podczas rozruchu komputera wciśnij F8, wybierz tryb awaryjny i wtedy uruchom combofix.


(Ewekru1) #13

postaram się efekty opisze.


(Airborn) #14

ewelinamal , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W przeciwnym razie post zostanie przeniesiony do śmietnika.