Cameyo - Program zajmuje 2 razy więcej miejsca

(Redivivus Ignis) #1

Cześć ostatnio pracuje aplikacjami portable.

Wydaje mi się za jeden z lepszych programów do tworzenie portable jest to Cameyo.

Wszytko ładnie nawet aplikacje biurowe od Microsoft-u udało się przerobić na portable.

Program Cameyo tworzy pojedynczy exe. Wszytko ładnie pięknie. Ale no własnie ale program portable utworzony przez Cameyo wywala pliki po uruchomieniu programu do katalogu który zajmuje drugie tyle co utworzony plik exe.

Na przykład.

• Instalator zajmuje 70 MB

• po zainstalowaniu program zajmuje 110 MB

• Stworzona aplikacja portable zajmuje trochę mniej jak 110 MB

Do tego momentu jest wszytko ok

• Uruchamiam portable (jest tworzony folder do zachowywania konfiguracji)

• folder konfiguracji zajmuje ponad 100MB

I tutaj jest problem

Portable 110 MB + Katalog konfiguracyjny 100 MB i wychodzi na to że aplikacja zajmuje 210 MB

Jak zatrzymać możliwość wypakowywania plików z utworzonego portable albo całkowicie wypakować portable do konfiguracyjnego katalogu a sam plik utworzony przez Cameyo zredukować do minimum?

PS

Przepraszam że tak rozlegle ale nie wiedziałem jak to krócej opisać.

(niezDarek) #2

aplikacje portable często potrzebują dodatkowe miejsce choćby na pliki tymczasowe, bez tego się nie obejdzie, plik instalacyjny to coś w rodzaju spakowanych danych, normą jest że instalka zajmuje np. 100MB program po zainstalowaniu już chociażby 250MB, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. 

(Redivivus Ignis) #3

To jest dla mnie oczywiste. Chodzi o to że portable utworzony przez ten program Zajmuje tyle samo pamięci co program zainstalowany. To spoko. Ale Cameyo wypakowuje używane pliki, przez co aplikacja zajmuje 2 razy więcej miejsca.

Sprawdzałem jeszcze Spoon Studio (płatny) On tworzy exe o rozmiarze programu ale folder konfiguracyjny zawiera TYLKO zmiany a nie całą aplikację w duplikacie Cameyo.

Jak to obejść?

Edycja

program Spoon Studio działa dokładnie tak jak wypomniałem tworzy portable a w konfiguracyjnym folderze powstają TYLKO zmodyfikowane pliki… folder taki zajmuje kilkadziesiąt Kilobajtów zamiast jak to robi Cameyo taki sam katalog zajmuje ponad 100MB