Canon A610 i usługa Acces libary 8

Witam! Niedawno zakupiłem Canona a610 - wszystko chodzi super i wogóle - tyle że nie u mnie! Próbowałem już chyba wszystkiego. Soft instalowałem 10 razy - chodzi o to, że po zainstalowaniu nie włącza się Canon CameraWindow który odpowiada za transfer między aparatem a komputerem. Na googlach wyczytałem że, jeśli chcę uruchomic ten program to muszę najpierw odpalić usługę Canon Acces Libary 8. Wszystko fajnie, ale poprostu sie nie da :? jak próbuje ją odpalić wyskakuje komunikat: Błąd 1058: usługa jest nie włączona lub urządzenie z którym jest ona skojarzona nie jest włączone. To jakaś PARANOJA! u mojej dziewczyny wszytsko działało od razu! U mnie NIE! Prosze POMOCY! !!

Napisz do pomocy Canona o problemie.

Może spróbuj podpiąć kabel lączący aparat z kompem do innego portu usb :?

Jak nie to zostaje tylko to co napisal JNJN :

Ponieważ musi to być wina twojego kompa jeżeli u innych wszystko chodzi.

No fajnie tylko że na stronę http://www.canon.com.pl to wejść się nie da (teraz bynajmniej) działa canon.com itp - wszystko oprócz polskiej strony! !!

A jaki masz system.

Jak łączysz aparat z kompem,jak przez USB czy porty sprawne i działają inne urządzenia USB.

mam XP SP1 - wszystko działa OK. Komputer widzi aparat, mogę pobrać z niego obrazy poprze windows ale Canon CameraWindow wcale nie rusza. Wiem, że jeśli chcę to uruchomić to muszę najpierw włączyć usługę Canon Access Library 8, ale kiedy to robię wyskakuje mi błąd 1058 i dziękuje. Czesze google od wczoraj i nikt nie wie jak to uruchomić (albo słabo szukam ) HELP !!

A może warto postawić świeży system XP z SP2 - wcześniej zgraj dane i zobacz.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Spróbuj jeszcze tak:

  • zrób czystkę w systemie po oprogramowaniu i sterach aparatu,restart kompa.

  • z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow ,po chkdsk i sfc spacja,do komendy sfc włóż do napędu CD płytę z XP z SP1,restart kompa.

Wgraj sterowniki do płyty głównej.

Czy nie bawiłeś się w wylączanie usług w XP.

Instaluj ponownie aparat.

No to jest pewien problem bo obecnie nie mam pod ręką mojego Xp :confused: nie da sie jakoś bez tego obejść ? włąsnie wyrzuciłem wszystkie sterowniki i cały software aparatu i instaluję go ponownie. Pewni znowu bedzie to samo…

H E L P :confused: