Canon MP 450 - kod błędu 5100


(system) #1

Witam,

Od 3 lat jestem (byłem) zadowolonym posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego Canon Pixma MP 450. Wczoraj jednak wyskoczył mi komunikat błędu 5100 - nie ważne czy chcę coś wydrukować czy nawet zeskanować - pomarańczowa i zielona dioda migają na przemian.

Z tego co "wygooglałem" to jest raczej jakaś pierdoła więc wyczyściłem prowadnicę tuszu, włożyłem na nowo pojemniki z tuszami i o dziwo udało mi się wydrukować 6 stron (pech chciał, że z 7) i skończył się papier po czym niestety znów powrócił ten błąd. Więc domyślam się, że nie tu siedzi problem :wink:

Pytanie - co dokładnie może być przyczyną jego występowania oraz jak to "naprawić" ? Skoro to (teoretycznie) nic poważnego to bardzo byłbym wdzięczny za łopatologiczne wyjaśnienie co zrobić z jaką częścią, a wtedy powinienem sobie poradzic :).

Z góry dzięki wszystkim za pomoc!

Pozdrawiam


(xyzzyx) #2

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1215339.html. Może to ci pomoże. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979695.html. Model inny błąd ten sam.http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic886754.html. I jeszcze o tym błędzie.http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic653434.html. Następny. Pozdrawiam.