Canon picam ip4600 zabawa z chipami

Witam jest posiadaczem drukarki canon pixma ip4600, zauważyłem że przy kartidżach zamontowane są chipy. Kupiłem zamiennik mając nadzieję że będzie z taką samą płytką w instrukcji napisane jest aby chip po prostu przełożyć i tak zrobiłem. I teraz zaczyna się problem ponieważ po przełożeniu płytki drukarka nadal uważa że zbiorniczek jest pusty, prawdopodobnie stan atramentu jest zapisany na chipie co w takiej sytuacji mam zrobić? Kupowanie oryginalnych zamienników to bardzo droga sprawa, więc wolałbym w jakiś sposób zresetować chip lub zrobić cokolwiek aby działało…

Informacja o poziomie tuszu jest zapisywana w chipie. żeby uniknąć problemów, zamiennik trzeba zastosować przed zapisaniem na chipie informacji o stanie minimalnym, lub pustym zbiorniku. Jeżeli już do tego doszło, trzeba po prostu wyłączyć raportowanie o poziomie tuszu, przyciskiem na drukarce. Po prostu, po poleceniu “drukuj” i pokazaniu się komunikatu o tym że są problemy z tuszem, trzeba postępować zgodnie z podpowiedziami.

Inna rzecz, że można już kupić zamienniki z chipem. Są one droższe niż te bez chipa, ale i tak połowę tańsze, niż oryginały.