Canon Pixma iP4600 - znikający tusz podczas czyszczenia


(Tomek1) #1

Witam wszystkich serdecznie. Mój problem dotyczy powyższej drukarki i przedstawia się następująco:

Chodzi o tusz, a konkretniej o jego brak. Zainstalowane mam oryginalne tusze Canona, te które dostałem razem z drukarką. Nie używałem kolorowych w ogóle. Podczas drukowania jakiegoś dokumentu wyświetla mi się informacja o braku kolorowego tuszu... Otworzyłem więc drukarkę i rzeczywiście - zbiorniczki są prawie puste! To samo dotyczy czarnych kartridży - używałem ich rzadko a też są prawie puste! Jedyne co zaobserwowałem to notoryczne i długotrwałe czyszczenie (tak podejrzewam), które drukarka robi po włączeniu/po wydruku/po naciśnięciu guzika wyłączenia. Podejrzewam, że to właśnie "zżarło" mi cały tusz - raczej nie wyparował :slight_smile:

Stąd moje pytanie (głównie do użytkowników owego Canona lub pochodnych) - Czy to jest normalne, czy też mam walniętą drukarkę? Z pewnością nie jest to wina komputera/softu - na innym jest dokładnie to samo (chodzi mi o to czyszczenie)

Pozdrawiam,

Tomek


(Xxbastianxx) #2

A czy na pewno nikt inny nie ma dostępu do Twojej drukarki? Nie wydaje mi się, żeby czyszczenie opróżniło cały zbiorniczek.


(Browiec86) #3

Być może za długo tusze stały w drukarce nieużywane i wyschły albo tak jak xxbastianxx , napisał wyżej - ktoś "wypożyczył" sobie od Ciebie drukarki :wink:

Osobiście mam Canona PIXMA MP150 i często mi sie tak dzieje z kolorowym tuszem bo rzadko używam...


(Tomek1) #4

Dzięki za odp.

Drukarki nikt inny nie używał, z pewnością :slight_smile: Wcześniej miałem iP2000 i nic takiego się nie działo. Nie sądzę aby to było normalne... Szukałem w sterach opcji czyszczenia lub czegoś podobnego lecz bezskutecznie. Chyba czeka mnie serwis :frowning:


(Agatonster) #5

Toomek ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.