Canyon CN AMR 4 port broadband router

Witam mam problem i pytanie odnośnie tego Routera. Mam połączone na nim 2 komputery i 4mb internet Netii lecz gdy jeden z użytkowników korzysta z internetu to na drugim komputerze internet bardzo słabo chodzi. Jeśli chodzi o transfery danych to wg. speed test… to jest wszystko ok około 520kb/s. Maksymalna prędkość jaką udało mi się uzyskać przy ściąganiu plików to 80 kb/s u kolegi na internecie radiowym z tego samego serwera transfer jest dwu-trzykrotnie większy. Czy jest to sprawa Routera czy po prostu Netia daje tak kiepski internet?? Zna ktoś może ten Router i wie co można z tym zrobić??? Prosze o pomoc. Z góry dziękuje! !!

Witam…

Też używam routera ale innej firmy , i tak naprawdę jeżeli chodzi o łącze to sieć nie ma nic do tego, tylko ilość podpiętych komputerów ja mam LAN więc nie widze róźnicy… natomiast widzę w karcie polaczen jak to wszystko sie dzieje pozdr,

zobacz jak pobiera z innych serwerów ftp, nie ma przypadkiem włączonych programów typu p2p na komputerach

No właśnie prędkość z jaką ściągałem się nie zmienia i raczej nie zdarzyło mi się osiągnąć głupich 100kb/s. Bardziej mi chodzi tutaj czy może ktoś miał podobny problem i wynikał on z winy routera bo wydaje mi się że to właśnie to jest przyczyną.

no ale jednak uzyskujesz prędkość wpisaną w umowę