Cat7, cat6, cat5

To jakiś przełącznik do anteny satelitarnej lub naziemnej i do internetu bo niestety z niemieckiego słaby jestem?? :wink:

Gubię się - jakie będzie miał zadanie w tej sieci ten mechaniczny przełącznik? Co do wzmacniania - nie musisz, Standard mówi o ponad 100m. Wzmacniaczem jest dowolny switch (aktywny switch…).

1 polubienie

Będzie przełączał dostęp do Routera na laptop lub radio.
Razem chyba nie mogą być pod jednym kablem.

A co to jest ten aktywny switch?

Chyba się nie znam, ale o czymś takim nie słyszałem. Kupujesz jakiś dziwaczny przełącznik, który będzie za laptopa wiedział kiedy ma podłączony kabel, a kiedy ma korzystać z wifi??

To ja mam wiedzieć, kiedy chcę go przełączyć i do tego są przyciski.
W dzień przełączę go na laptop a na noc na radio.

Automatycznie się nie da, bo jak słusznie zauważyłeś skąd ten przełącznik
ma wiedzieć czy chcę mieć podłączony laptop czy radio.

A czemu tak kombinujesz i nie kupisz najtańszego routera?

Bo już go mam od kilku lat.

Jeszcze raz… rozumiem, że kabel przychodzi od tego routera ASUS i za nim chcesz podłączyć ten mechaniczny przełącznik? A czemu tak robisz? Czemu nie może być dwóch kabli wychodzących z ASUSa?

Nie wiem ja mam laptopa Lenovo i jak podłącze mu kabel to jedzie Win 10 na kablu jak odłącze kabel działa wifi więc nie wiem na co ten przełącznik dalej, kompletnie nie rozumiem ciebie co ci ma on robić w laptopie?

Dwa kable do jednego laptopa??

W obecnej chwili do Routera są podłączone dwa kable.
Musiałbym nowy 20m kabel prowadzić za szafami i przez ścianę,
a otwór w ścianie byłby już za mały i byłby duży problem aby do niego się dostać i powiększyć

PS. W obu pomieszczeniach są dwa Laptopy.

Kup switcha. Ale takiego prawdziwego :wink:

Co to jest prawdziwy Switch taki za kilka stówek?? :stuck_out_tongue:

Tak jak pisałem, skąd ten przełącznik ma wiedzieć co ma być w danym momencie podłączone?

np. https://www.amazon.co.uk/NETGEAR-GS305-100UKS-Gigabit-Ethernet-Wallmount/dp/B00TV4A96Q/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1520252667&sr=8-5&keywords=switch+5+port
x5 port :wink:

1 polubienie

Sam sobie poradzi. Tak działa sieć komputerowa.

I nie będzie to mieć wpływu na odbiór w laptopie?
I czy będę mógł korzystać jednocześnie z laptopa i radia?

Będzie to działać tak, jakbyś pociągnął kabel bezpośrednio od routera. Kup dowlony switch (najlepiej 1Gbit). Zanim zamówisz pokaż. Możesz nawet sobie kupić dodatkowy router (jakiś tplink za 70zł), wyłączyć w nim opcje routera i dzięki temu zbudować dodatkową sieć wifi (punkt dostępowy).
Zrozum to tak:

  • przedłużeniem switcha jest… kolejny switch
  • w tym routerze asus te gniazdka gdzie się wpinasz to jest po prostu switch (urządzenie które masz to kilka rzeczy w jednym: router / firewall / nat / switch)
  • możesz sobie tak wpinać kilka switchy

To jaki polecasz?
Nie chodzi o cenę, ale praktyczny i niezawodny.

Dowolny co spełni Twoje oczekiwania:

  • wielkość
  • ilość gniazdek potrzebnych (pamiętaj, że jedno zużyjesz na podłączenie obecnego kabla, dodatkowo radio, laptop, więc przy urządzeniu 5- portowym zostaną jeszcze dwa gniazdka)
  • pamiętaj, że jest to urządzenie aktywne (z zasilaczem) - musisz mieć gdzieś wolne giazdko prądowe (ciągnie mało, kilka watów).
    Wysłałem wcześniej przykładowy link do małego switcha.