CCleaner - opcje czyszczenia

Witam!

Zawsze jak czyszczę dysk programem CCleaner to zaznaczm tylko te opcje: http://images3.fotosik.pl/145/975fed1191cbeb4b.jpg czy mógłby ktoś powiedzieć za co odpowiedzialne są pozostałe, niezaznaczone opcje?

Domyślam się, że jeżeli je zaznaczę to zwolni się więcej miejsca na dysku, tylko co on wtedy usunie? 8)

Z góry dzięki :slight_smile:

Masz chyba wszystko napisane, co jest usuwane.

Przykład dla tej opcji - “Pamięć podręczna rozmiaru/ położenia okien”.

Jeśli wyczyścisz tą pamięć, okna będą miały domyślne położenie oraz rozmiar.

Pozdrawiam :slight_smile:

Morgen ale nie wszystkie są tak opisane, że można się domyślić np. do czego służą deinstalotory hotfixów, pliki dziennika IIS? :slight_smile:

Bodajże :mrgreen:

Te wpisy od Internet Explorer to cała historia tzw. “internetowa”

od Windows Explorer

to na pewno to Uruchom (w Menu Start) to są programy zapisane w START (co włączysz to tam Ci się pojawia)

od System

Opróżnij Kosz to chyba wiadome :wink:

Reszty to mogę się tylko domyślać :stuck_out_tongue:

Ale wiem, że jak pierwszy raz zastosowałem CCleaner to usunęło mi około 400 MB :slight_smile:

Jeśli usuniesz, stracisz możliwość odinstalowania poprawek i aktualizacji zainstalowanych w systemie.

To cię raczej nie dotyczy.

Temat poruszany był wiele razy na forum, generalnie można używać CCleanera bez żadnych obaw, chociaż z mojej strony odradzam zaznaczanie opcji Deinstalatory hotfiksów. O ile inne pozycje to w większości pliki tymczasowe, na których nikomu nie zależy, to usunięcie deinstalatorów poprawek jest nieodwracalne, więc jeżeli jakaś aktualizacja będzie powodować problem, nie będziesz mógł jej w żaden sposób usunąć. Poza tym, pozostawienie deinstalatorów nie spowalnia działania systemu/programów, jak ma to miejsce w przypadku plików tymczasowych. To tyle. Decyzja należy do ciebie :wink: