CD-ROM i sieć w VMware

Witam.

Mam dwa napędy (nie w wirtualnym komputerze), jeden normalny a drugi utworzony przez DEAMON-a. I mam obraz płyty, a VMware odczytuje tylko te co włożę do normalnego napęd. Czy da się zmienić napęd z którego VMware odczytuje pliki?

Czy da się jakoś skonfigurować sieć LAN pomiędzy “macierzystym komputerem” a wirualnym?

To znaczy chcę przesłać pliki z mojego komputera na wirtualny i odwrotnie. Da się tak?

  1. W ustawieniach zmieniasz literę napędu.

beztytuupzi.th.jpg

Z tymi plikami tez się da i nawet tak mam, ale jakoś wypadło mi z głowy jak to się robiło.

EDIT: Znalazłem. Odpal Windowsa i w tym samym oknie co wyżej pojawi się zakładka Options, a tam folder sharing i dodajesz foldery, które mają być na virtualu.

W ustawieniach klikam na CD-ROM i po prawej stronie wszystko jest na szaro

[nie wiem czy to zmieni postać rzeczy ale windowsa na virtualnym kompie jeszcze zainstalowanego nie mam]

A już skonfigurowałeś parametry nowej maszyny? Znaczy czy przydzieliłeś RAM itp…

W zakładce Home weź new virtual machine i twórz.

Już mam nie na szaro, utworzyłem drugi komputer. A co z tą siecią?

Dopiero można jak się zainstaluje system.

No dobra, system zainstalowany. Jak skonfigurować sieć?

Chodzi o przeglądanie plików z kompa na virtualu?

Napisałem wcześniej: Odpal Windowsa i w tym samym oknie co wyżej pojawi się zakładka Options, a tam folder sharing i dodajesz foldery, które mają być na virtualu.

No dobrze, odpalam windowsa w virtualu, klikam w oknie na VMware Player > wybieram shared folders > zaznaczone jest always enabled. Gdzie jest ten folder? To co napisałeś zrobiłem

W moich miejscach sieciowych, ale pierw musisz je dodać. Potem mapujesz dysk i masz w moim komputerze dysk sieciowy z zawartością dysku rzeczywistego.

Pojęcia nie mam jak to zrobić. W moich miejscach sieciowych nic nie ma. Mógłbyś mi opisać po kolei co robić?

W tych miejscach sieciowych z boku masz dodaj miejsce sieciowe i dajesz dalej aż do momentu wyboru adresu tam dajesz przeglądaj i powinno być united-1, a jak nie ma to jest w cała sieć > vmware shared folder i klikasz OK i dalej wpisujesz jak się ma nazywać te miejsce sieciowe i już.

–Ikonka w Moim komputerze—

PPM na mój komp > mapuj dysk sieciowy > w polu folder wybierasz //.host… i już.

udało się dzięki :slight_smile: