Cd-rom lg

(pietras) #1

CD-ROM marki LG pod win98 chodził dobrze. Teraz mam winXP i strasznie mi zwolnił (np. płytkę 700 MB kopiuje na dysk w 8 minut a pod 98 kopiował w 4). O co chodzi?

(Wolin1) #2

ja takze mam taki problem mam winxp home edition i jest strasznie wolny ale nie az tak jak twój

(pietras) #3

A tak dla porównania mam jeszcze CD-RW TDK i ona kopiuje płytkę na dysk w 3 minuty :?:

(Kos@) #4

Hehe, ja też mam LG 52x i jest to samo :frowning: , ciekawe zjawisko- na dużą skalę. Można zgłosić to do Microsoftu, niech nad tym popracują! Czasam wkura mnie to bo musze płytki czytać z LiteOn'a 48x! :?

:cry: :cry:

(Jr14) #5

Baa tak to bywa z CD-ROM-ami LG, one słabo czytają, jak i wszystkie. Najlepsza jest wypalara, bo wypalara ma najlepszą korekcję błędów i ma większy bufor.

(pietras) #6

No tak zgadza się. Ale w win98 było coś takiego jak Direct Memory Access i po włączeniu tego chodziło super. Nie wiecie czy nie ma czegoś takiego w winXP?

(system) #7

A ja mam CD-ROM od LG i Windowsa XP SP1 i smiga ładnie. Moze Wasz problem wynika ze starych sterów do chipsetu płyty głównej, albo złego pospinania tego wszystkiego taśmami - najprawdopodobniej powodem jest ta druga ewentualność.

(pietras) #8

Wszystko posprawdzałem, Jest ok. A poza tym wydaje mi się, że gdyby było źle to pod win98 też by było do kitu. P.S. Pod tą samą taśmę co mam LG podłączyłem Teac'a i jest ok... ;[

(system) #9

W takim razie sterowniki nowsze (lepsze) sobie załatw. Poza tym zainstalowanie SP1 również moze pomóc.

(Derbeth) #10

Ja też mam CD-ROM LG i chodzi strasznie (a mam 98 ). Myślałem, że to wina Windowsa, ale gdy Dos zgłosił mi błąd odczytu podczas próby kopiowania świerzo wypalonej płyty RW, zwątpiłem. Albo LG ma strasznie tandetne napędy, albo to wina Biosa. Zaznaczam, że zainstalowałem najnowszego patcha do płyty głównej.

(Emailnet) #11

Sami zauważcie.... co to jest za firma ???? LG... ??? heh

Czego możemy się spodziewać po producencie tanich podróbek ???

Bez urazy sam mam cd rom produkcji tego samego partacza i również narzekam na szybkość przerzucania danych na HDD... ale niestety nic nie zrobimy z tym i nie pomogą nawet najnowsze sterowniki (nawet choćby wyszły wczoraj)...

MOJA RADA... Jak chcesz sobie kopiować szybciej - użyj innego napędu.... Jak mnie sie spieszy to kożystam albo z DVD HITACHI albo z CD-RW tej samej firmy..... Predkości odczytu niby niższe.... ale i tak idzie to szybciej. (no i HITACHI trochę hałasuje..... także również nie polecam)

POZDROWIONKA

(pietras) #12

Ale słuchaj: jeżeli masz win 98 to włącz sobie DMA (w "Menedżer urządzeń" wejdź na LG i właściwości i tam będzie DMA). Ja jak miałem 98 powłączłem we wszystkich napędach tzn. na HDD i obu CD-ROMach. Wtedy LG chodził mi tak jak nagrywarka TDK i dlatego teraz się zdziwiłem, że zwolnił pod XPkiem

(Emailnet) #13

Dokładnie.... Tak jak piszesz... ale zauważ że XP to nie 98..... to są 2 zupełnie inne systemy.... mnie też jeden program nie chce współpracować z XP i nic na to już chyba nie poradzę....

Tak już to bywa... niestety.... Przykro mi że LG ci spowalnia....

(Jr14) #14

Sam mam Win XP, ale nie wiem czy cosik takiego jest w nim. Ja specjalnie kupiłem DVD LG, żeby nie borykać sie z CD-ROM-em LG, bo we wszystkich Winach czytają do d.......