Cd rom na zewnetrznej obudowie USB

Witam, mam z tym drobny problem. Otoz plyty Audio zacinają się. Co może być przyczyną? Może pracuje w trybie pio?? …ale gdzie to zmienić?? albo coś nie tak z konfiguracją, ale człowiek mówił że nie trzeba go konfigurować gdyż nie jest podpięty pod ten pas w środku tylko przez USB

Problem jest jednoznaczny acz kolwiek nie taki prosty

jeżeli CD jest podpięty pod USB to sprawdz czy aby na pewno pracuje w standardzie 2.0 a nie czasami 1.0 bo wtedy to nawet audio będą sie ciąć no i jeżeli to jest usb to muszą być do tego stery bez nich ani rusz praca w trybie PIO. Ze sterami może pujść na DMA ale nie gwarantuje

http://www.tomshardware.pl/storage/20020410/index.html

<< dla poszerzenia wiedzy.

a jak sprawdzić w jakim trybie pracuje (czy dma) i jak sprawdzić w jakim standardzie USB ??? …a druga sprawa, że tną się tylko płyty audio, poprostu jakby się nie wyrabiał, zatnie się na sekundę i potem rusza. Co do sterowników to gość w sklepie mówił, że nie trzeba żadnych sterowników.

Właściwości systemu --> Sprzęt --> Menadżer Urządzeń --> Kontrolery IDE ATA/ATAPI

Choć nie mam pewności czy sprawdzi się to w przypadku zewnętrznego napędu.

nie sprawdzi się, tam nie ma ani jednej wzmianki o tym urządzeniu, bo jest przecież na USB

Złączono Posta : 08.09.2005 (Czw) 23:32

dzieki za pomoc, ale wygląda na to, że konfiguracja napędu była żle ustawiona (zworki), przestawiłem z master na slave i chyba jest ok

Złączono Posta : 09.09.2005 (Pią) 0:09

a jednak problem cały czas istnieje, zacinają się nawet płytki DVD

Typ napędu podaj - poczytaj jego specyfikacje czy komp spełnia wymagania.

Czy napęd czasem nie wymaga USB2.0,a Ty w kompie masz USB1.1.

Jeśli tak to trzeba kupić kartę PCI USB2.0 i tam podpiąć napęd zewnętrzny.

Co do kompa to w sprawie USB poczytaj w książce do płyty głównej,napęd poczytaj specyfikacje.

Ale także sprawdź w jakim trybie pracuje dysk i napędy,bo może w PIO zamiast UDMA i jest za duże obciążenie procka.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

no właśnie! !!