Cd rom nie wysuwa sie

(Djwiesniak) #1

Witam.

Dosłownie 5 min temu wsadziłem do swojego laptopa płytkę cd w celu sprawdzenia co sie na niej znajduje no i już jej nie odzyskałem :expressionless:

Laptop po prostu ją zjadł i już :stuck_out_tongue: dodam że po wsadzeniu jej do czytnika zaczął on niepokojąco "chrząkać" ( trzeszczeć, stukać ) no i gdy po chwili przestał już płyty nie oddał. Próbowałem ją wyciągnąć przyciskiem funkcyjnym na klawiaturze i przez " mój komputer" przyciskiem wysuń na napędzie cd romu. Ani jedno ani drugie niestety nie pomogło - czytnik nie reagował.

Czyżby padł???

Dodam że laptop do Dell Studio 1555

(Mazi686) #2

A zobacz kolego czy na przednim panelu cd-romu masz malutki otworek , jeżeli takowy jest otwórz go awaryjnie np.igłą .

(Djwiesniak) #3

Niestety nie ma takiej dziurki. Też o tym pomyślałem analogicznie jak przy PC bym szukał no ale w tej wersji laptopa nie ma czegoś takiego.

(szymon021990) #4

Jeśli jest to napęd ze szczeliną na płytę, spróbuj klawiszem pomiędzy F12 a PrintScreen, tak jak na tym zdjęciu.

(Djwiesniak) #5

Tym klawiszem zawsze wysuwam płyty CD/DVD :smiley: więc ta opcje odpada bo po prostu nie działa :wink: