CD ROM-problem

Mam nagrywarke. gwarancje stracila jakies pol roku temu :?

od jakiegos czasu mam taki problem ze jak naciskam przycisk zeby sie otworzyla “kieszen” to cos jakby blokowalo otwarcie jej :?

Dopiero po kilku krotnych probach udaje mi sie go otworzyc :?

Staje sie to an tyle irytujace gdyz teraz kilkanascie razy musze naciskac guzik. Na poczatku Wystarczylo 2-3 razy :?

Teraz nie otwieralem go chyba z tydzien i po tym tygodniu bardzo irytuje sie przy jego otwieraniu :?

POMOZCIE :frowning:

masz w nagrywarce taką dziurkę,wciskasz spinacz i otwarte :smiley:

moze wystarczy poczekac chwile az naped sie zatrzyma i wtedy sie otworzy

Co to za dziura ??

Buzik dziala tyle ze cos jakby w srodku blokuje :?

CD ROM nie kreci sie , jest w “stanie spoczynku” :?

Rzeczywiscie jest dziura i po otwarciu cd roma cos ten spinacz przesuwa :?

TYLKO CO TO JEST :shock:

ale cd-rom sie otwiera czyli działa,a o co dokładnie ci chodzi z tym przesuwaniem???

Prawdopodobnie winowajcą jest gumka przenosząca napęd z silniczka na mechanizm otwierania szuflady. Z czasem sztywnieje i parcieje utrudniając “oderwanie” mechanizmu od magnesu. Miałem taki problem z wieżą, wymiana gumki pomogła. A ta dziurka służy do ręcznego otwierania szuflady poprzez obracanie zębatki.

Otworze kieszen CD ROMU i wsune spinacz i widze ze cos tam spinacz przesuwa.

to wyjmij spinacz

cZYLI JAK BEDE MIAL TAKI PROBLEM JAKI WAM OPISALEM TO WSUNAC TAM SPINACZ I NORMALNIE SIE OTWORZY BEZ PROBLEMOW ??

jak ci sie plyta zablokuje to nie otworzysz przez dziurke

Nie rozumiem :?

przez dziurkę otworzysz zawsze,nawet gdy jest płyta lub nie ma jej w cd-romie,włożenie spinacza powoduje zwolnienie blokady tacki

Teraz cosik z tego rozumiem 8)

Ile kosztuje taka wymiania ??

Ja to sam zrobiłem, gumka napędowa kosztowała chyba 1,5 zł :slight_smile:

Robiles to pierwszy raz czy juz miales wczesniej jakies blizsze kontakty z CD ROM-ami ??

Czy ja jako LAIK CD ROM-owy poradze sobie ??

Pewnie, że sobie poradzisz, też to robiłem pierwszy raz. Ta gumka znajduje się zaraz za przednim panelem CD-ROM, jak zdejmiesz górną obudowę to powinieneś ją zobaczyć.

Jak juz kupie te gumke to bedziesz mnie instruowal na gadu co mam robic ??

Tylko najpierw wyjmij starą i ją obejrzyj, bo może być tak (choć to mało prawdopodobne), że to nie ona jest przyczyną tego problemu.

A spróbuj jeszcze wysunąć szufladke programowo i zobacz czy też będą problemy.

Prawoklik na cd-room i “wysuń”.

Z tego co piszesz powyżej sądze że nie bardzo.

Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zużycie microswitcha, zanies lepiej ten napęd do serwisu.