Cd room

(Madix071) #1

Nie włonczy mi się windows bo nie ma pliku ntldr. Przeinstalowac windowsa nie moge bo cd room sie zepsół. Jaki jest ratunek ?

Słyszzałem ze mo0zna odzyskać plik przez dyskietke, ale nie wiem jak. Moze trzeba ustawic botowanie w biose na dyskietke a do odyskietki wlozyc plik jakiś

(greh) #2

Ratunkiem może być także przygotowanie wersji instalacyjnej na pendrive.

Uruchamiasz progam WinsetupUSB i przygotowujesz tam odpowiednio pliki instalacyjne Windowsa, po czym wgrywasz na pendrive, i BIOS-ie ustawiasz kolejnośc bootowania jako z USB najpierw.

BTW. Nazwij jakoś konkretnie ten temat bo zaraz bedzie głośno i zielono. :wink:

(adam749) #3

http://www.frazpc.pl/b/50643

post Dexter0.

(greh) #4

adam749 , przeczytaj post kolegi jeszcze raz.

Z Cd-romu nie może bo padł, ale fakt, że nie podał systemu plików.

Madix071 , jaki masz system plików?

(adam749) #5

Chodziło o to, że ten plik można u kogoś nagrać na dyskietkę i skopiować.

Zapomniałem dopisać.

(Airborn) #6

Madix071 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do śmietnika. Na forum używamy polskiej pisowni, proszę więc edytować swoją wiadomość dostosowując ją do wymagań języka polskiego, co tyczy się również znaków diakrytycznych.

(floyd) #7

Jakie to proste, tylko ciekawe od ilu lat jest w BIOS-ie bootowanie z USB. Pytam tak z ciekawości bo jak się kupiło komputer w tym roku to normalka, ale podobno komputery powinno się wymieniać co roku, a samochody co dwa lata. :slight_smile:

(greh) #8

Może i #-o ale po dłuższym :-k trzeba powiedzieć od czego są update'y BIOS-u? :smiley: