Cd

Jakiej firmy maja najtansze a zarazem dobrej jakości nosniki cd??

Zdecydowanie Esperanza lub Titanium (praktycznie to samo, jeden producent).

Z tańszych polecają Platinum ale ja jakoś nie mam do nich przekonania.

Ostatnio kupuję DVD i CD Mediastore i też są niczego sobie. Nie polecam Datexów.

grzena albo tanie, albo dobre :stuck_out_tongue:

W domu i pracy używam Verbatimów i jakoś nie mam powodu do narzekania

Z tanich: Benq, Titanium

Z dobrych: Verbatim Pastel i Blue Diamond 8)

Z Tanich to jeszcze są “firmy” HAWK i Emtec,są tanie,ale nie miałem z nimi nigdy żadnego problemu.

Ogólnie używam nośników firmy mediatech.

Natomiast jeśli mam wypalic jakies dośc ważne dane to tylko Verbatim.

Silver-Silver :wink: :wink: :wink:

Żadnych Hawk’ów , Benq’ów , Mediatech’ów i Titanium :shock: Spróbuj je otworzyć po roku… leżenia :stuck_out_tongue:

Tylko Verbatim i TDK :smiley:

Głupoty gadasz, leżą i się normalnie otwierają. 8)

Do najtańszych one nie należą, raczej odwrotnie :!:

Tanie to HAWK i nie są takie złe :lol:

Polecam TDK, BenQ, Titanium.

Całkiem niezłe i całkiem tanie - Icam

Ja z tanich to polecam płytki Supratec i FORG zarówno DVD jak i CD. Z droższych to tylko TDK :slight_smile:

Z tanich:Hawk

Dobrych:Verbatim(tylko tych płyt używam)

a Esperanza? przecież są tanie i dobre (opłaca się je kupować, choćby po to że cena/jakość jest najlepsza) :slight_smile:

Kończąc listę powtarzających się firm proponuję zakupić po pare sztuk różnych firm i samemu popróbować

Chciałem podzielić się opinią mego kompetentnego znajomego odnośnie płyt VERBATIM - otóż płyty werbatim mają to do siebie ,iż w czasie wypalania tworzy się z płyty drobny pył który obsiada tam gdzie nie powinien… następnie po dłuższym takim wypalaniu nagrywarkę szlag trafia… Bardzo niepochlebną recenzje tej marki wystawił magazyn “Komputer Świat” Więc ja radziłbym głębiej się zastanowić nim zakupicie większą ilość płytek jednej firmy…Nawiasem mówiąc ja wypalam głównie na TDK(ale robionych przez producenta tych że płyt),Sony oraz esperanzach- chociaż różnie i z esperanzami bywa…

Tanie DVD = Esperanza = 1,30 Głównie na nie wypalam bo są tanie i w miare dobre.

b.Dobre DVD = TDK = 1,70 mam je chyba ze 2 jeszcze nie nagrane ale wiem, że TDK ma najlepsze płyty.

b.Dobre i Tanie CD = Esperanza = 60 gr Od niepamiętnych czasow czyli gdzies 2 lat :stuck_out_tongue: wypalam pliki na te płytki i wszystkie do tej pory są w bardzo dobrym stanie a ich cena jest bardzo przystepna.

P.S.Aha i teraz kupiłem takie płytki bez nadruku zadnego poprstu i z jednej i z drugiej strony srebrne (z tej do podpisywania troche bardziej ciemne) i musze powiedziec ze nagrałem wszystkie jako audio i chodzą idealnie a kosztują 45 gr więc chyba się na nie przesiąde.