Cdrw

Kupiłem dzisiaj CDRW(do 24x) i nie moge na nie nic nagrać. Mam nagrywarke LG 16x10x40. Wyskakuje komunikat ze moja nagrywarka jest nie kompatybilna. Co ja mam zrobić?

Czy ten problem pojawił się tylko z tą płytą CD-RW, czy używałeś już kiedyś takich płyt? Jakiego programu używasz? Może najpierw spróbuj usunąć wszystko z płytki.

Pozdrawiam

Ale kiedy wyskakuje ten komunikat i jakiego programu uzywasz ??

Ten problem pojawia sie tylko z tą płytą inne CDRW nagrywam normalnie. Próbowałem już nagrać ją na Nero, Easy cd Crator 6,Clone CD, i normalnie przez windowsa(mam XP) i nic. Poprostu się nieda. :frowning: :frowning:

A komunikat wyskakuje w Nero i w Easy cd creator 6 przed rozpoczęciem nagrywania

Nasuwa mi się myśl, że poprostu ta płytka jest skopana, może spróbuj u jakiegoś kolegi na niej coś wypalić, bo jeśli wtedy się nei uda raczej płytka zwalona.

Wykluczam to ze probowales nagrywac predkoscia wieksza niz 10x :stuck_out_tongue:

A tak na serio to moze jakies sterowniki ci potrzebne :?

ja miałem u siebie problem taki z płytami CDRW ze kupiłem z wiekszą pretkością niż nagrywarka miała i jej wogule nie chciała nagrać .

Jedyny ratunek to ew. nowszy bios. To jest po prostu płyta CDRW HS (HighSpeed), a te nie są obsługiwane przez wszystkie nagrywarki na rynku.

Ściągnołem bios do mojej nagrywarki, ale jak go wgrać?

tu opisane http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly … 0102200158