Celek

witam, mam pytanko. Ile maksymalnie można podkręcić celerona 1.7. Narazie dałem mu 110. Przy 117 nie chciał startować. Czy to maks czy jest jeszcze jakiś sposób? I chciałem sie pochwalić że z radeona 9550 zrobiłem 9600 PRO :slight_smile: W 3dmaksie wyciągnołem + 200 pkt. Podkręciłem go jeszcze o 200 mhz :slight_smile:

Brayan mam pytanie do radeona. Jakiej firmy masz tego radka i czy na standardowym chłodzeniu go tak kręcisz czy coś już dodawałeś ??

Edit: i chyba nie ten dział :smiley:

true color i nic mu nie dodawałem. Poprostu zmieniłem bios i takim programikiem po podkręciłem

Post 2

i co ciekawe lepiej go wyciągnołem niż kumpel szafira. ja mu ustawiłem 450 mhz a kumpel na 395

:o 450 i to na standardowym chłodzeniu a jaką masz temperaturkę?

mnie to sam program wyliczał maksymalną częstotliwość i obniżył ją do bezpiecznej. Temperatury ci dokładnie nie podam bo nie pamiętam. Mam zapuszczony cały czas speedfun. Zrobiłem to wczoraj i grałem 3 godziny na konkretnej gierce ze sporymi wymaganiami i nic sie złego nie działo. Potem jeszcze przeprowadziłem test karty trwający 10 min i nie wykazał żadych błędów. Także jest chyba ok. podkręcił bym jeszcze pamięć ale mam kiepską hynixa 5ms

heh…najlepiec kupic lepszy sprzet a nie bawic sie w przedszkole i podrecac :smiley:

nie wiesz co mówisz. Różnica między 9550 a 9600 to jest jakieś 80 zł. Jak chce mieć troche szybszy procesor to kupuje nowy za 500 zł a stary szprzedaje za 200 i 300 zł w plecy? Gratuluje ci nadzianych rodziców. Właśnie lepiej sie wykazać wiedzą i umiejętnościami niż naciągać starych. Ja wszystko co posiadam u siebie w pokojo to kupiłem za swoje pieniądze okupione ciężką pracą. I ja znam wartość pieniądza.

znawca, przedszkole; powiadasz hehe >>overclocking na wyzszym poziomie to wiedza i setki przebadanych chipsetow

plyt, poznanie calej specyfikacje plyty, BIOSU, ustawien

itd. ogrom rzeczy

o ktorych ty pewnie niemasz bladego pojecia

,a nie zwykle wlozenie procka

i plyta sama go wykrywa na auto no nie

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

a sorry przez panow w serwisie

o czym ty wogle mowisz jaka zabawa

jak chcesz sie pobawic to kup sobie klocki Lego

jezu skad tacy ludzie sie biora

Brayan podaj

jaka plyta jakie mozesz dac max/ napiecie VCore

jaka masz temp.

po 4 h pracy i w stresie przy 3DMarku

chlodzenie opisz

dane nominaln. procka (default)

ustawienia pamieci jaka

jakie timingi jakie napiecie (default)

plyta ma jak sie domyslam synchroniczna prace wiec ze wzrostem FSB

wzrasta wartosc szyny PCI czy AGP

czy mostkow/chipsetow poln. i poludn.

masz zamontowany chociarz radiator na chipset plyty glownej glownie mostka poludniowego

bez tego za wysoko FSB procka niepodniesiesz

bo tylko to nam zostaje

szyna FSB przy celeronie

Kamciu ja to mam wrażenie jakbyś ostatnio się wywyższała i najmądrzejsze rzeczy mówiła i była wogóle the best a inni są gorsi od Ciebie już to w kilku topicach zauważyłem.

Ja mam zamiar sobie kupić Gigabyte’a 9550 4 ns hynixa.

i dobry masz zamiar z tym Radziem :slight_smile:

Pozatym model 9550 250/400 spokojnie leci 400/500 :wink: pozdro

Brayan pochwal sie wyniami, zapewne itak dostajesz baty od standardowego modelu 9600Pro :stuck_out_tongue:

znawca jak Cie stac to se kupuj dobry sprzecik, mnie tam frajde sprawia overclocking, pozatym ty wileki znawca zapewne gnieciesz pod maska jakąś celinke i radzia 92oo se :lol: hyhyhy

na 3d maxie 2003 wyciągnołem 1800 coś dokładnie nie pamiętam. Kumpel z którym to robiłem to był w szoku bo jego shafir po takiej zamianie wyciągnął mu 1600 i czy my Mario nie spotkaliśmy sie na sfd?

gdzie ? czym ?