Celeron 2.4GHz vs. Pentium 2.4 GHz ... temperatura

(Por7ag3n) #1

Rzucam posta, ponieważ mam pytanie odnośnie tych dwóch proców.

Teraz mam Celerona 2.4 ... a chciałem zamienić na Pentiuma, ze względu na wydajność.

I pytanie brzmi ... czy będzie różnica w emitowanym cieple? W celeronie mam ~49-50*C w normalnej pracy, przy graniu, przykatowaniu .. ~57-59*C

Czy Pentium będzie sie grzał mniej, bo nie chciałbym wymieniać chlodnicy od razu z procem... może ta nie jest zbyt cicha, ale głównie wolałbym zyskać na wydajności a nie na hałasie. [to też, ale 2 kolejność]

Dodam, że w podwyższonych temp. mam zamułki w celeronie .. :expressionless:

pzdr

(D@widoS) #2

norma...

Temp będzie mniej więcej taka sama.

(Michal Kolatek) #3

Pewnie wzrośnie, więcej pamięci L2 podgrzeje proca. kup przynajmniej lepszą pastę niż boxowa np Arctic Silver 5.

Jak byś chciał zyskać na wydajności i nie słuchać wentyla to zmiana płyty i proca na Athlona lub Semprona.

(neo10) #4

Pentium będzie miał podobne temperatury, osobiście miałem pentrum 4 3.0 ht i do tego chłodzenie arctic freezer ;] i miałem podobne temperatury ;]

Ale myśle że te najnowsze pentrium 4 w technologii Cedar Mill (0.065) może grzać się troche mniej od zwyklego prescotta ;] choć to i tak nawet jeżeli są minimalne różnice ;]

Teraz np na c2d 6300 1,8 i chłodzeniu arctic freezer niby miał być zimny a i tak jest normalnie 40 stopni pod obciażeniem 50 :frowning: przy dobrym chłodzeniu obudowy:

przód wiatrak 120mm wciagajacy powietrze

z tylu 80mm wyciagający

120mm wyciagajacy przez zasilacz

i 80mm od góry obudowy także wyciągający

(Michal Kolatek) #5

L2 też się grzeje.

Co to za mit?

stare Athlony XP np. Palomino i MP te proce grzały się bardzo szybko i czujniki w PŁYTACH nie procesorach nie były w stanie odciąć w takim tempie zasilania od proca na thg jest o tym.

http://www.tomshardware.pl/cpu/20010917/index.html

70 stopni bajka, musi być zakurzony lub na procku leży 2 cm warstwa titana. Mój na boxie bez wentyla po 1godz osiąga ~55 st C normalnie 32-5 (idle) do 45 w stresie.

Jak bardziej zubożała? To Athlon też jest Sempronem? :lol:

To jest temat typowo dla wróżki, podłączy P4 zobaczy czy wzrosną.

(Por7ag3n) #6

Dobra, zmienie paste na tą, którą wyżej polecaliście, a jak coś będę się radził odnośnie chłodnicy na proca.

pzdr..

(Emilmlo) #7

On ma Athlona 64 3000+ 1.8 GHz na rdzeniu Orleans ceche L2 512 KB :stuck_out_tongue:

(Michal Kolatek) #8

Nie możliwe jestem pod wrażeniem, nowa teoria, AMD podrabia Athlony :hahaha: , Semprony S-462 a AM2 czy 939 to inne proce, mamy inne proce, S-A już dawno nie istnieje w produkcji, beznadziejne jądro Barton jedne z najlepszych. Nie rozumiem, albo wykopali Cię z lodu lub jesteś fanem Intela i MHz.

(Rastko1) #9

:x :x :x

Człowieku żebyś ty wiedział chociaż co piszesz.

(Monczkin) #10

PaPuX

Mam prośbę, nie wiesz - milcz.