Celeron 2.4GHz vs. Pentium 2.4 GHz ... temperatura

Rzucam posta, ponieważ mam pytanie odnośnie tych dwóch proców.

Teraz mam Celerona 2.4 … a chciałem zamienić na Pentiuma, ze względu na wydajność.

I pytanie brzmi … czy będzie różnica w emitowanym cieple? W celeronie mam ~49-50*C w normalnej pracy, przy graniu, przykatowaniu … ~57-59*C

Czy Pentium będzie sie grzał mniej, bo nie chciałbym wymieniać chlodnicy od razu z procem… może ta nie jest zbyt cicha, ale głównie wolałbym zyskać na wydajności a nie na hałasie. [to też, ale 2 kolejność]

Dodam, że w podwyższonych temp. mam zamułki w celeronie … :expressionless:

pzdr

norma…

Temp będzie mniej więcej taka sama.

Pewnie wzrośnie, więcej pamięci L2 podgrzeje proca. kup przynajmniej lepszą pastę niż boxowa np Arctic Silver 5.

Jak byś chciał zyskać na wydajności i nie słuchać wentyla to zmiana płyty i proca na Athlona lub Semprona.

Pentium będzie miał podobne temperatury, osobiście miałem pentrum 4 3.0 ht i do tego chłodzenie arctic freezer ;] i miałem podobne temperatury ;]

Ale myśle że te najnowsze pentrium 4 w technologii Cedar Mill (0.065) może grzać się troche mniej od zwyklego prescotta ;] choć to i tak nawet jeżeli są minimalne różnice ;]

Teraz np na c2d 6300 1,8 i chłodzeniu arctic freezer niby miał być zimny a i tak jest normalnie 40 stopni pod obciażeniem 50 :frowning: przy dobrym chłodzeniu obudowy:

przód wiatrak 120mm wciagajacy powietrze

z tylu 80mm wyciagający

120mm wyciagajacy przez zasilacz

i 80mm od góry obudowy także wyciągający

L2 też się grzeje.

Co to za mit?

stare Athlony XP np. Palomino i MP te proce grzały się bardzo szybko i czujniki w PŁYTACH nie procesorach nie były w stanie odciąć w takim tempie zasilania od proca na thg jest o tym.

http://www.tomshardware.pl/cpu/20010917/index.html

http://youtube.com/watch?v=fbnK3FhtkQU

70 stopni bajka, musi być zakurzony lub na procku leży 2 cm warstwa titana. Mój na boxie bez wentyla po 1godz osiąga ~55 st C normalnie 32-5 (idle) do 45 w stresie.

Jak bardziej zubożała? To Athlon też jest Sempronem? :lol:

To jest temat typowo dla wróżki, podłączy P4 zobaczy czy wzrosną.

Dobra, zmienie paste na tą, którą wyżej polecaliście, a jak coś będę się radził odnośnie chłodnicy na proca.

pzdr…

On ma Athlona 64 3000+ 1.8 GHz na rdzeniu Orleans ceche L2 512 KB :stuck_out_tongue:

Nie możliwe jestem pod wrażeniem, nowa teoria, AMD podrabia Athlony :hahaha: , Semprony S-462 a AM2 czy 939 to inne proce, mamy inne proce, S-A już dawno nie istnieje w produkcji, beznadziejne jądro Barton jedne z najlepszych. Nie rozumiem, albo wykopali Cię z lodu lub jesteś fanem Intela i MHz.

:x :x :x

Człowieku żebyś ty wiedział chociaż co piszesz.

PaPuX

Mam prośbę, nie wiesz - milcz.