Celeron mi płonie :-(

Witam mam takie pytanie posiadam Celerona D 3,2 GHz na płycie GIGABYTE GA-945GM-S2.

Celeron jest chłodzony dobrym coolerem ponieważ BOXowy był do bani.

Z tego co wiem temp. procka powyżej 50 stopni to już problem.

Natomiast mój celeron mnie zadziwia.

Normalna praca na kompie (Net, winamp, word) to juz 43 stopnie.

W wiekszym stresie to jakies 53 stopnie.

Ale halo mu sie załancza gdy odpale jakąś grę w tedy temp. siega 60-65 stopni i wiecej! !!

Ale to pryszcz osiąga tyle gdy mam otwartą obudowe a gdy go pięknie poskręcam to ma naet 72 stopnie.

I niepomaga mi pasta termoizolacyjna :frowning:

Boje się że procka trafi bardzo szybko szlak.

Dodam jeszcze że nawet przy tych 65 stopni gdy komp chodzi ponad 6-10 godzin dziennie poza tą kosmiczna temp.

nic mu się niedziej niełapie zwiechy nie restartuje się sam poprostu niby wszystko OK ale taka temp. chyba niejest ok

Prosze o jakieś rady !!

___________________________________________________________________________________________________________________

Celerona D 3,2 GHz / GIGABYTE GA-945GM-S2 / 1 GB DDR2-677-MHz Kingston / MSI GeForce 6610 / 120 GB Seagate SATA / WinXp

A jak przepływ powietrza w kompie,otwory wentylacyjne odsłonięte ?,jakieś kable nie blokują przepływu powietrza wokół procesora

Ten procek to grzałka. Zrób cyrkulację wewnątrz obudowy tj z przodu wentyl wdmuchujący i z tyłu wydmuchujący ciepłe powietrze… wyczyść wnętrze z kurzu. Jeśli w obudowie nie ma miejsca na wentylację to najlepiej szykuj pieniądze na zakup obudowy która zapewni odpowiednią cyrkulację.

Z obudowa jest ok ma sporo dziurek do wentylacji :stuck_out_tongue: miejsce na zamontowanie wentla w obudowie tez jest :stuck_out_tongue:

Ew. zastanawiam sie nad pentium Dual core lub Core 2 duo pod moją płyte ponieważ one podobno się tak niegrzeja

60 stopni jak na Celeron to nie tak dużo.

Chyba trochę przesadzasz. :wink:

Gdyby miał tak 80 to bys mógł się martwic.

no ma czasami jakies 73 stopnie a slyszalem ze to juz stanowczo za duzo :frowning:

Nie chce żeby mi poszedł z dymem bo jestem z niego zadowolony i niepotrzebuje narazie kuraka :stuck_out_tongue:

P.S bartek46op fajny sprzęcior na tym foto mojemu troche do niego daleko

Mufasa , radiator przylega solidnie do powierzchni procesora ? Nie ma żadnych luzów ?

Pasta termoprzewodząca.

Nie nałożyłeś jej zbyt dużo ? Jeżeli nałożyłeś jej zbyt wiele, to ma to negatywny skutek w postaci podwyższonej temperatury procesora. Pasty nakłada się malutko, na sam środek procesora. Po dociśnięciu doń radiatora pasta równomiernie rozejdzie się po powierzchni procesora.

Pasta ma za zadanie wypełnić mikroszczeliny w powierzchni radiatora i procesora, więc pomyśl, jak niewiele jej potrzeba.

Wentylator i radiator nie jest zakurzony ?

celki to grzałki (zwłaszcza te pseudo 2rdzeniowe D)

ja bym się nie przejmował…

Jak będzie nowa obudowa, podkręcony proc i 88GT będzie można mówić że jest fajny ;). Nowa obudowa już w drodze.

EOT