celeron(R) CPU 3.20GHz-> a ->Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz

Witam

dane mam skąpe bo to nie mój sprzęt, pytanie to czy jest znacząca różnica miedzy tymi procesorami.

Warto wymienić “celeron® CPU 3.20GHz” na “Pentium® 4 CPU 3.00GHz”

Zdecydowanie Pentium 4 jest wydajniejszy niż ten baleron.

Miałem podobny dylemat i obiema rękami za P4 :]

Znając życie ten Celeron ma o połowę mniej pamięci cache co robi z niego wyżej wspomnianego balerona :smiley:

Ogólnie nigdy więcej w życiu nie chcę mieć styczności z żadnym celeronem. To są po prostu procesory stworzone do biura a nie do gier i rozrywki

Oj Panowie. Co z was takie raptusy?

Nie wiecie nawet co to za Cielak i na jakiej podstawce.

Kolega niech najlepiej zrobi zrzut z CPU-Z i powie jakiego Pentium ma na oku, to się coś rzeczowo doradzi.

Ja polecam najtańszy Intel Core2Duo E-4500 2.2 GHz. Ja go mam. :wink:

Celerony to tzw. puste gigaherce, dla przykładu Pentium 2 GHz jest w rzeczywistości bardziej wydajny niż Celeron 3GHz, a takich porównań podpartych konkretnymi wynikami testów jest w necie sporo już, wystarczy poszukać.

ale co to za podstawka? IMHO nie oplaca sie, lepiej zostawic tak jak jest i zbierac kaske na nowe MOBO+CPU

“IMHO nie opłaca się”, a co jeżeli koszt to np tylko… przejechanie się do znajomego po procesor i 1 piwo? Dalej się nie opłaca?

Zadnych cen podanych ale “nie opłaca się” :smiley:

nadal uwazam ze szkoda zachodu, no chyba ze kolega chce sie pobawic w podkrecanie lub innego typu modding i chce sie pouczyc na starym sprzecie