Centrum akcji i automatyczne aktualizacje, wyłączanie

(Keymen3) #1

Witam,

jakoże nie lubię, gdy aktualizacje same się pobierają i co jakiś czas instalują, postanowiłem wyłączyć windows update. Mam do was takie pytanie: Zrobiłem tak w ustawieniach windows update ustawiłem, żeby nigdy nie sprawdzał aktualizacji (to niezalecane) oraz w ustawieniach centrum akcji, odhaczyłem informowanie o windows update. Ponadto wyłączyłem w usługach systemowych usługę Windows Update. Teraz takie pytania.

1. Czy teraz cokolwiek będzie się automatycznie pobierało/instalowało w Windows 7?

2. Czy po wyłączeniu usługi Windows Update będzie działało ręczne aktualizowanie ( w sensie, że jak wejdę w Windows Update i zaznaczę wyszukaj/zainstaluj aktualizacje?

(Semtex) #2

Nie powinno :wink:

Wejdź w WU kliknij "sprawdź czy są dostępne aktualizacje", otrzymasz Swoją odpowiedź :wink:

(Keymen3) #3

Ok, dzięki. Jeśli kogoś to ciekawi, jak łatwo się w sumie domyśleć (:D) po wyłączeniu usługi Windows Update odmawia posłuszeństwa. Ale dla mnie to dobrze, bo nie lubię automatycznie aktualizować, tylko ręcznie :slight_smile:

Pozdrawiam.

(Rmk) #4

Co pirat pewnie ? ja mam ustawione WU że ma tylko powiadomić a usługę mam ustawioną na ręczne uruchamianie. Wtedy Windows Update zostanie uruchomione tylko gdy zrobisz wyszukaj aktualizacje. Dodatkowo warto wyczyścić Harmonogram zadań systemu Windows wtedy system nie będzie wykonywać nic automatycznie.

(Keymen3) #5

Nie, BOX Home Premium, tylko strasznie mnie denerwuje aktualizowanie w niezręcznych momentach, ponieważ nie mam bardzo szybkiego internetu. A po drugie ja jestem teorii, że aktualizacje mogą spowolnić w jakimś stopniu kompa i że to niekoniecznie takie wielkie dobro. Nie mam po prostu zaufania, bo po co aktualizować jak wszystko działa ok...

(Rmk) #6

Aktualizacje łatają zabezpieczenia i poprawiają wydajność. A ci co mówią "że aktualizacje mogą spowolnić w jakimś stopniu kompa" i "bo po co aktualizować jak wszystko działa ok" zazwyczaj po jakimś czasie jęczą że to im szwankuje, że tamto nie działa, że komp im dziwnie się zachowuje.

(Figurel) #7

A czy ta "teoria" w jakimkolwiek stopniu poparta praktyką? Czy to tak sobie a muzom...

(Keymen3) #8

Powiem Wam tak. Możecie mieć rację i co do tego się nie spieram, ale osobiście jestem człowiekiem, który musi się sparzyć, żeby naprawdę przejść do innych praktyk (mam tu na myśli regularne aktualizacje Windowsa, uparty jestem i tyle :twisted: ) Po prostu, przez 13 miesięcy nie jęczałem pod Vistą bez aktualizacji dalszych niż SP2, więc nie mam na co narzekać. Jeśli przez nieaktualizowanie walnie mi się coś w kompie to w konieczności nawet zainstaluje od nowa system i zacznę aktualizować bardzo regularnie. :slight_smile: Pozdrawiam.