Centrum Zabezpieczeń

Witam. Zainstalowałem ostatnio Nortona 2005 i od tamtej pory (odinstalowałem go) gdy wejdę w Centrum zabezpieczeń mam taki problem: http://www.pigula.dolsat.pl/Centrum%20Z … cze%f1.JPG

Dawniej miałem takie 3 okienka o zaporze systemowej, aktualizacjach i programie antywirusowym. Jak zrobić by one wróciły? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

pierwszy raz coś takiego widzę może norton albo antyvir coś poprzestwiał ?? zauważyłem że nie masz pozycji zmień sposó informowania mnie przez centrum … (nie jest dostępne)

poszperaj w panelu sterowania

Ten link nie jest dostępny gdy wyłączymy w usługach centrum zabezpieczeń . Zrób tak - start-uruchom-services.msc . Znajdź centrum zabezpieczeń . Kliknij dwa razy w polu tryb uruchamiania i wybierz automatyczny . Kliknij dwa razy w polu stan i wybierz uruchom .

Dark, gdybym umiał rozwiązać problem to bym tutaj nie pisał, logiczne chyba nie? Szperałem już w Panelu Sterowania, ale nic nie znalazłem.

Bor, patrzyłem w services.msc i nie znalazłem nigdzie odnośnika “Centrum Zabezpieczeń”. Jak to kurcze zrobić? :expressionless:

to poszukaj “Security Center” :wink: i wyłącz to badziewie 8)

“Security Center” również nie znalazłem. :frowning: O jakie badziewie Ci chodzi? Jakieś inne pomysły? :wink:

Piguła Security center czyli po angielsku centrum zabezpieczeń

co cię to centrum tak obchodzi , po co ci one ?? :?

Złączono Posta : 04.02.2006 (Sob) 18:22

ps: na to wygląda że źle szukasz …

Musisz wyłączyć tą opcje w antywirusie AntiVir…

Dark, umiem angielski “z deczka”, więc sobie to przetłumaczyłem.

Zenio, to było odkąd zainstalowałem Nortona, teraz już go nie ma a problem pozostał. AntiVir nie ma nic wspólnego.

Dziwi mnie tylko to ze jest to ikonka od AntiVir i jego nazwa.

A popatrz dokłądnie w opcjach programu AntiVir bo to najprawdopodbniej jeden z jego modułów :roll:

W kazdym bądz razie przeczyśc rejestr:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=509&t=29

I jak odnajdziesz to zatrzymaj usługe w services.msc

Masz rację, to jest moduł w nowej wersji 7. Ale Centrum Zabezpieczeń zniknęło mi po instalacji Nortona 2005, kiedy to on wyłączył mi Centrum Zabezpieczeń, żeby się nie kolidowało. W services.msc nie ma pozycji “Security Center”, a u mojego kolegi jest. Co mam zrobić by ją przwyrócić? Mam Windows XP Home Edition. Pozdrawiam.

Z tego co napisałęs rozumiem (mało rozumiem) ze brakuje ci w Panelu Sterowania Centrum Zabezpieczeń.

Wchodzisz Start-uruchom-services.msc

odnajdujesz Centrum Zabezpieczeń -PPM-Uruchom

Wybacz, może źle sprecyzowałem. Zobacz sobie na zrzut ekranu w moim pierwszym poście. Kiedyś miałem 3 pozycje, mianowicie zaporę, aktualizacje automatyczne i ochronę przed wirusami. Teraz widnieje tylko napis “Zabezpieczenia Podstawowe”. W services.msc nie ma pozycji Centrum Zabezpieczeń, ani Security Center. Jakieś inne propozycje?

Spróbuj naprawę systemu windows (nic nie skasujesz, a na pewno naprawisz):

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD.

Wkłądasz do napędu płytę XP.

Bootujesz z niej system, az zobaczyśc ekran instalacji.

Będziesz miał tam 3 opcje do wyboru, klikasz napraw bierzącą instalację (w tym celu naciskasz klawisz R ).

Następnie logujesz się do swojej instalaci, zapewne masz jeden system więc klikasz 1 , pózniej wpisujesz hasło administratora(jeśli nie masz klikasz poprostu Enter )

I wpisujesz komende chkdsk /r i czekasz…

Po zakonczeniu skanowania (potrwa to chwilę) wpisujesz exit i naciskasz Enter.

Pózniej zmieniasz botowanie w systemie tak jak było i uruchamiasz

Witam!

Jeśli nadal sobie nie poradziłeś, to ściągnij sobie program o nazwie xp-AntiSpy 3.95-1 ze strony http://www.xp-antispy.org. W tym programie można włączyć i wyłączyć centrum bezpieczeństwa i pochodne. A może masz ten program i dlatego jest problem?? Sprawdź. Jeśli zainstalujesz ten soft, to uważnie czytaj pod spodem wskazówki programu, bo można nieźle sobie namieszać.

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie używam tego typu programów. Zobaczę jak będzie wyglądała praca z systemem bez Centrum Zabezpieczenia. W razie potrzeby zastosuję się do wskazówek Zenia. Pozdrawiam.