Ceny dysków - drogo

(piNwin^) #1

Witam,

miałem kupić 320GB NS i 750GB AS, jednak zobaczyłem różnicę między 500gb, a 750gb i jest ona spora. Pierwszy dysk kosztuje 170zł (500gb), a drugi 350zł (750gb).

Teraz nasuwa się pytanie, dlaczego dyski 750gb nie są adekwatne do ceny? Rozchodzi się o dyski Seagate. Kiedy będą tańsze - listopad/grudzień?

Kupię tylko jeden 320gb NS za 205 zł, bo taniej on już nie będzie, jeszcze edycja serwerowa. (jak ktoś chce kupić mało używany dysk Seagate 160gb, 8mb, SATAII za 100zł z gwarancją na 2 lata to zapraszam na PW)

(system) #2

Radził by kupić tego

(Marekglapa) #3

Użytkownicy forum dobreprogramy polecili mi ten dysk: Samsung SpinPoint F1. Będziesz miał coś pomiędzy 500 a 700GB :smiley: Jak na razie jestem zadowolony z zakupu.

(piNwin^) #4

Samsung ma średni czas dostępu 5,6, Seagate - 4,8. Nie jest to wersja AS, tylko kupuje NS, transfer wewnętrzny 1100mbps, gdzie Samsung ma jedyne 800mbps. Seria jest cicha i stworzona do pracy 24 godzin na dobę.

Ja napisałem, dlaczego dyski 750gb seagate nie są adekwatne do ceny, a wy radzicie, co mam kupić - nie chce szajsungów, bo prędzej czy później i tak się każdy dysk zepsuje, ciekawy jestem jak będą nagle się pojawiać tematy, że im Samsung F1 nie działa, żenada.

Więc mógłby ktoś odpowiedzieć na to pytanie: