Ceny kart graficznych z DX10

Witam

Jak przypszuszczacie: jeżeli w okolicach stycznia wyjdzie Windows Vista i DirectX 10, to czy karty graficzne obsługujące ten standard bądą w cenach pokroju dzisiejszej super karty typu: 7900 GTX (cena ok. 2000 zł), czy będzie można kupić coś pokroju 7600GT za max 700 zł, tyle że z DX10. Jakie są wasze przypuszczenia? Pewnie są tu userzy, którzy być może pamiętają przejście z DX8 na DX9 to może będą pamiętali jak było w tamtym przypadku :slight_smile:

Ma to dla mnie znaczenie, bo przed kupnem nowego kompa hamuje mnie właśnie tylko chęć zakupienia przyszłościowej karty z DX10, a jeżeli ceny będą kształtowały się w granicach 1500-2000 zł, to czekanie jest bez sensu :slight_smile:

i tak właśnie będzie :slight_smile: Jeśli się wydaje nową kartę, to po to, aby była jak najlepsza, a co za tym idzie - najdroższa :slight_smile:

Chyba, że wtedy drastycznie spadną ceny GeForców 7900 GTX :mrgreen: , ale tak to można czekać do usranej śmierci :stuck_out_tongue:

Łeee

Zrobią GF 8300(niska cena, dobra wydajnośc)

8600(dla graczy z wymaganiami)

8800(dla graczy extreme)

Ceny będa w zależnosci od modelu.

Tylko jak to będzie???

Czy nowe karty będa pod PCI-E czy PCI-E II ???

Bo te standardy nie sa kompatybilne wstecz… :confused:

Ja jeszcze nic nie słyszałem o PCI-E II

Jeśli to prawda z geforce “8”, to ciekawe po ile będą te 8300 i czy będą wydajnością dorównywały 7600 GT.

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 19:36

Ma ktoś jeszcze jakięs info?

Mocniejszą jest 7950 GX2, a z ati to radeon X 1950 XTX.

Ja też nie, puki co najnowsze karty są pod PCI-Express x16. Jednak pewnie za kilkanaście miesięcy ukaże się pewnie jakiś nowy slot żeby koncerny mogły zbić kasę, tak samo jak pamięci DDR3, które są za kilka miechów się ukażą. Komputer to ciągłe wykładanie kasy, jeśli się jej ma dużo i chce się podążyć za trendami.