Ceny windows Visty

Od dawna wiadomo że Polska to dziwny kraj ale to to już przesada.

Sklep w stanach Vista Ultimate wersja box, cena 256$

http://www.viosoftware.com/Windows+Vista+Ultimate+PG/Windows+Vista+Ultimate.html?osCsid=003b209c7af9ace1919f012fb4eb974a

Ta sama wersja anglojezyczna w Polsce kosztuje 3 razy drożej, ceny z Komputronika i sklepu Znak

http://www.znak.pl/index.php?cid=286&scid=2682&prid=oprVisUltEN+BOX

http://www.komputronik.pl/Oprogramowanie/Systemy_operacyjne/Microsoft_Windows/Microsoft_Windows_VISTA/Microsoft_Windows_VISTA_inne_wersje_jezykowe/Microsoft_Windows_VISTA_inne_wersje_jezykowe_BOX/Microsoft_Windows_VISTA_Ultimate_ENG_DVD/pelny,id,51575/

polska wersja ultimate kosztuje 1700 zł z groszami…

Przecież taniej jest kupić przez net w sklepie w stanach, koszty przesyłki nie są takie duże…

mi się wydaje że ta vista z pierwszej stronki to oem i dlatego taka różnica…

oem masz tu za 199$ http://www.viosoftware.com/Windows+Vista/Windows+Vista+Ultimate+OEM+DVD.html

zresztą ten sklep to nie jedyny w stanach, różnica w zależnosci od sklepu to jakieś 20-80 $. Tam poprostu tyle kosztuje vista i tyle. A w Polsce jesteśmy 20 lat za murzynami i nam wszystko wcisną.

Jaki oem jak numer produktu jest identyczny z vistą z polski , poprostu Polska to kraj “złodzieja” na “złodzieju” (struktury biznesowe i rządowe)więc nie ma sie co dziwić co do ceny i nie ma się co dziwić że ponad 50% użytkowuników XP to tzw piraci a zapewne visty używa jeszcze większy procent “piratów”.

Przykładowo dobry spawacz w Norwegii na taką viste ultimate box zarobi po około 10godzinach pracy a u nas to wydatek około 2 średnich pensji więc niema się co dziwić, że piractwo u nas kwitnie.Więc jaki wniosek? Wyjechać :wink:

ŹLE !!

Ale nie wsęsie na stale… tylko wyjechać kupic i wrócic :stuck_out_tongue:

:wink:

Był taki sędzia co wziął łapówkę-czasy bizantyjskiego imperium.

Król zrobił ze skóry łapówkarza fotel i posadził na nim jego następce.

Jak myślicie? Też “brał w łapę”? Bez sądu narodowego.

:wink:

A Vistę kupić za granicą. Czemu nie?

Heh dobre z tą skórą myśle, że skuteczne w każdych czasach, niestety nawet najgorszy zwyrodnialec ma prawa bo żyjemy w najbardziej ułomnym systemie, bardziej niż systemy totalitarne w poczuciu fałszywej wolności :lol:

Nom prosta droga do wynarodowienia ale co tam ja moge mówić po niemiecku :lol: :smiley:

Z tego co wiem to nie sprzedają polskich wersji za granicą no chyba, że kupić wspomniany BOX Ultimate i zassać lang z M$.

Co dziennie 382 polaków opuszcza polskę na stałe… Jeśli tępo się utrzyma to w 2060 roku wyjedzie ostatni polak :wink:

Więc zaapelujmy do niego… Jarku jak będziesz wyjeżdzał zabiesz kanapke dla brata :mrgreen:

Wracając do tematu to chyba najlepiej kupić vistę ultimate box za granicą i zapłacić te 600zł niz 1800zł u nas… Jezyk zawsze mozna dograc 8)

Mysle że nie ma sensu dogrywać polskiego ,zawsze to jakieś “doskonalenie/nauka” englisza a wcześniej czy później sie przyda

zawsze możemy sobie vistę na raty kupić :mrgreen:

szukałem cen w innych krajach: w belgii vista ultimate box (x32/x64) 150-200 euro, niemcy 180-230 euro itd…

ceny na zachodzie są o wiele niższe niż u nas, taki przeciętny belg, niemiec zarabia około 1200 - 1500 euro (zwykła biurowa robota) w polsce powiedzmy to samo ale w złotówkach czyli około 1000 - 1500 zł…

naprawde jesteśmy dziwnym ( i głupim) narodem…pozostaje sie tylko pochlastać :evil:

A Vista Ultimate OEM ok 166 $

Cóż…

Mniejszy rynek - wyższe ceny.

W Polsce musi być drożej, bo polską wersją językową zainteresowanych jest mniej osób, niż francuską, niemiecką, czy angielską. Do tego u nas nadal wielu cwaniaków woli ukraść, niż kupić. I jeszcze marże dystrybutorów i sklepów pewno są większe, bo obrót mniejszy - proste.

Sprawa druga - na dobrą sprawę po co zwykłemu użytkownikowi Ultimate Box? Chyba dla szpanu… Jeśli ktoś w ogóle potrzebuje funkcjonalności Ultimate, to ma ją raczej z innych kanałów dystrybucji (MSDN, TechNet, MSDN AA, Empower, itd.)

Ale wyjeżdżajcie sobie, będzie więcej miejsca dla mnie, a zarobki dzięki emigracji także mi wzrosną, dziękuję :slight_smile:

jeśli jesteś cierpliwy to wszystko bedzie po twojej myśli…za jakieś 20 lat, powodzenia

Już teraz nie narzekam :slight_smile:

Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że narzekanie jest cechą ludzi dziecinnych. Niestety takich w naszym kraju jest większość. Zamiast wziąć się do roboty jedynie gadają bez sensu.

wiekszość producentów oprogramowania nie zdaje sobie sprawy z tego że lepiej sprzedać milion danego produktu po cenie niższej niż kilka-kilkadziesiąt tysięcy drożej…producentów sprzetu potrafie jeszcze zrozumieć bo nie mogą obnizyć cen zewzględu na koszty produkcji, a że coś jest drogie dla nas znaczy poprostu ze jesteśmy mało zarabiającym biednym krajem…

Natomiast sprawa oprogramowania gdzie sprzedaje się tylko wartośc intelektualną to jest niezrozumiałą rzeczą windować ceny. Jesli piractwo w poslce wygląda mniej wiecej tak : 10% legalnego oprogramowania i 90% piratów to po obnizce cen np. 100 zł za system sytuacja zmienia się na 90% legalnych systemow i 10% piratów…Niestety producenci nie chcą i niepotrafią tego zrozumieć…

wtym konkretnym przypadku nic nnego sie nieda zrobić jak tylko narzekać…

Uważasz, że produkcja oprogramowania odbywa się bez kosztów? Że programiści, analitycy, projektanci, kodyści, testerzy pracują za darmo? Że sprzęt, powierzchnia biurowa, energia elektryczna wykorzystywane podczas produkcji też jest za darmo?

Nie żartuj.

Jak dokładnie producenci wyliczają sobie ceny to ja nie wiem. W każdym razie jestem pewien, że muszą uwzględnić koszt lokalizacji oraz prognozowaną sprzedaż. Niemniej jednak, nawet gdyby w Polsce piractwa nie było i wszyscy kupiliby oryginały, to i tak sprzedanych egzemplarzy byłoby mniej, niż tych w poprzednio wymienionych przeze mnie językach. Dlatego nie dziwi mnie wyższa cena.

Owszem, pewno niższe ceny oznaczały by większy popyt, widocznie producenci boją sie zaryzykować taki eksperyment. Co też nie jest dziwne, bo jeśli spadną zyski, to ktoś będzie za odpowiedzialny, myślę, że decydenci boją się takiej decyzji. Chociaż z drugiej strony zapewne ilość legalnych użytkowników Office po ostatniej promocji M$ wzrosła znacznie :slight_smile:

Drogie, czy dużo kosztuje? Bo moim zdaniem Vista raczej dużo kosztuje, niż jest droga.

Poza tym Vista satysfakcjonująca zdecydowaną większość użytkowników domowych kosztuje 300 zł, a biznesowych 440 zł. Bez przesady, to nie jest wcale tak drogo.

Być może Twoja wartość intelektualna jest “tylko” wartością intelektualną. W przypadku ludzi wykształconych jest to “aż” wartość intelektualna.

Skąd masz takie dane? I skąd pewność, że tak się zmieni?

Teraz coraz więcej komputerów to laptopy, które zazwyczaj są sprzedawane z systemem. Do tego należy uwzględnić kilkadziesiąt tysięcy studentów i pracowników naukowych, którzy mają legalne systemy za darmo. Piracki soft w firmach to też już rzadkość, nikogo nie stać na takie ryzyko.

Typowy Polak :slight_smile:

Tym się właśnie różnimy - ja nie mam czasu na narzekanie, bo wolę popracować, żeby nie mówić, jaki to ja jestem biedny i jak mi źle.

Miałem firmę komputerową w końcu XX w.

Splajtowałem i nie narzekam bo szkoda prądu.

Teraz ledwo mi starcza ale gdy pojawiła się Vista za 340zł (teraz jest jeszcze tańsza)

to kupiłem

Bo oryginał.

Bo licencja przyjaźniejsza.

Bo cena w miarę.

A co do marż to oczywiście wiem jakie były i na jakiej podstawie się je wyliczało (sprzedawałem też Novell)

i były spore bo potrafiły sięgać 50%.